Вівторок, 25 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Ліцензійний софт в корпоративному секторі

Інтернет огляди - Все про все

Ні для кого не є секретом той факт, що левова частка корпоративного сектору в Україні та країнах СНД в своїй роботі використовує піратське програмне забезпечення (ПЗ). Починаючи від операційної системи і закінчуючи системами керування сайтами – все неліцензійне. На жаль, це вже стало довготривалою тенденцією. Прийнято економити на ліцензії, аргументуючи це тим що: «А навіщо платити, якщо можна безкоштовно отримати такий самий результат».

Отож як використання піратського ПЗ може вплинути на роботу фірми?

  1. Порушення закону тягне за собою покарання. В основному за використання неліцензованої програмної продукції можуть оштрафувати на досить велику суму (від 100 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), в разі повторного скоєння такого правопорушення – керівника притягують до кримінальної відповідальності. Якщо на підприємстві є особа, яка відповідає за стан техніки та ПЗ – ця особа відповідатиме разом із директором.
  2. Ненадійність програмних продуктів. Якщо на комп'ютер встановлено піратську операційну систему та софт, немає жодних гарантій в якості роботи такого програмного забезпечення. Так само і розробка сайту на базі неліцензійної системи керування сайтом значно збульшує ризик проведення успішної хакерської або DDoS атаки. Адже щоб «створити» піратську версію програми потрібно зламати її захист і змінити програмний код, а це веде за собою нестабільність у роботі такої програми. Тому коли працівники скаржаться на постійні збої в системі, появу помилок чи так звані «глюки» в ПК – потрібно розуміти, що не завжди виною є некваліфіковансть персоналу.
  3. Ризик «заразити» свій ПК різноманітними вірусними програмами. При використанні піратського програмного забезпечення чи систем керування сайтами є висока вірогідність зараження комп’ютера вірусними програмами, а якщо він підключений до локальної мережі - то і всіх робочих станцій, які можуть вивести з ладу всю мережу.
  4. Відсутність технічної підтримки з боку виробника програмного продукту. В разі виникнення збоїв у роботі програми працівник не має змоги відправити виробнику звіт про помилку або зателефонувати в службу підтримки для отримання відповідей на свої запитання, адже консультації і допомога надаються тільки власникам ліцензованих продуктів.
  5. Неможливо брати участь у різноманітних клієнтських акціях від виробника софту. Більшість програмних продуктів завжди має зв'язок через мережу інтернет із центральним сервером компанії-виробника, звідки завжди завантажуються оновлення та доповнення до ПЗ. Крім того софтові компанії часто проводять різноманітні програми лояльності, маючи доступ до яких можна отримати знижки на ліцензію або додаткове ліцензійне ПЗ в подарунок.

Вагомим аргументом проти придбання ПЗ є висока ціна на ліцензію.

Як же бути власнику фірми, який не має змоги придбати ліцензійні програми на всі робочі станції в офісі?

Найефективнішим виходом з даної ситуації буде впровадження безкоштовних програм, які не вимагають придбання ліцензій. Функціональність безкоштовних програм є значно нижчою ніж їхніх платних аналогів, та в більшості випадків вони відповідають всім вимогам користувача. Ринок програмного забезпечення, як платного так і безкоштовного, зараз є дуже насиченим, тому знайти програму, яка би підходила всім вимогам, не так вже і важко.

В статті використано матеріали сайту www.klaster-plus.ua.