Вівторок, 25 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

„Тіньова зайнятість” – актуальна проблема сьогодення

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-11-13 14:30:54

„Тіньова зайнятість” – актуальна проблема сьогодення Праця є найважливішою умовою існування суспільства, його розвитку і вдосконалення. Право працювати, нести своїм родинам добробут і спокій, отримувати соціальні гарантії має кожен громадянин.

Питання „тіньової” заробітної плати, на жаль, на сьогодні залишається актуальним. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини, послаблюють соціальну захищеність громадян, затримують рух українського суспільства вперед.Негативний вплив тіньової зайнятості стосується кожного з нас, адже всі ми є споживачами послуг у сфері громадського харчування, торгівлі, транспорту, будівництва тощо.

Отже, такі послуги повинні бути високої якості. А тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, підвищенню рівня аварійності на дорогах, збільшення ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, оскільки офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання тощо. Та й вину його тяжко довести, чи притягнути до відповідальності.

Належне функціонування всіх галузей полягає у співпраці трьох складових: роботодавець – найманий працівник – держава. Кожна ланка має бути свідома своїх функцій і своєї відповідальності.

„Для проведення інформаційної роботи як з роботодавцями, так і з працівниками у Івано-Франківську рейдова робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення проводить роз’яснення щодо офіційного оформлення трудових відносин та отримання заробітної плати в розмірі не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня. Робота, яка проводиться рейдовою робочою групою, сприяє формуванню в суспільстві негативного ставлення до „тіньової” зайнятості населення та переваг взаємовідносин роботодавця і найманого працівника в законодавчому полі. Оформлення трудових відносин у законодавчо встановленому порядку, офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена заробітна плата в обсязі, не нижче визначеної законом.

Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить і до зменшення надходжень до місцевого бюджету та бюджету держави. А це в свою чергу веде до зменшення коштів на утримання інфраструктури міста та держави загалом”, – наголошує директор Департаменту соціальної політики Олександра Заклинська.

Вона також наголошує: що легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення. Адже людина, маючи право на працю, можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, має самостійно вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням чи мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії.