Вівторок, 25 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Як не купити проблему

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-10-28 12:45:51

Як не купити проблему Чи варто купувати б / в авто? Якщо вдало вибрати - безумовно, а в разі непотребу - гроші на вітер. На базарах часто бачимо: продавець ніби байдуже стоїть поруч, а покупець зачаровано споглядає шаманство запрошеного знавця, поки той оглядає авто. Насправді убезпечити себе від придбання автобарахла нескладно - достатньо знати кілька основних правил.

Огляд починаємо з найбільш проблематичної в ремонті речі - з кузова. Жоден продавець не зізнається, що авто було в серйозних аваріях, тому сліди ремонту треба шукати. Перше: уникайте повністю перефарбованих авто - під фарбою може будь-що: шпаклівка, зварювальні шви, іржа. Підозру викликає свіжа фарба без сколів і подряпин, які мають виникати при експлуатації.

При роботі доброго фарбувальника перемальована деталь не різниться кольором, однак місця, де закінчується нова фарба, як правило, помітні. Придивіться до стиків, кромок - проведіть пальцем. Відігніть ущільнювачі, огляньте рамку скла - там можна запримітити переходи й сліди фарбування.

Хороший індикатор - іржа. Сучасні авто іржавіють повільно, з роками корозія з’являється лише в “проблемних” місцях: низ дверей, кромки крил. Здуття серед чистої поверхні, активна корозія на сколах, іржа на зварювальних швах, з-під мастики - це наслідки кузовного ремонту.

Як не купити проблему

Огляньте кріплення капота, дверей, багажника, крил. Якщо їх знімали, то на гайках, болтах буде пошкоджена фарба. Зверніть увагу на щілини, зварювальні шви. Вони мають бути рівними. Ретельно огляньте опори передніх стійок - сліди ремонту тут неприпустимі! Зазирніть під килимок багажника, відігніть бокову ворсову оббивку.

Інколи на склі фар ставлять дату виготовлення. Співпало з віком авто - добре.

Одні перемальовані дверці або знятий капот не свідчать про серйозне ДТП, а от повністю відремонтований бік чи задня частина має насторожити.

У будь-якому разі, перемальована автівка - це кіт у мішку. Краще брати з рідною фарбою.

Не варто зв’язуватись і з перебраним двигуном. Це свідчить або про величезний пробіг, або про варварську експлуатацію. Те саме з автоматичною коробкою передач. Вірогідність, що проблеми поч­нуться знову, близька до 100 %.

Піднесіть руку до вихлопної труби - має бути рівний періодичний вихлоп. Інше свідчить про те, що не працює циліндр: некритично, однак це привід для діагностики в автосервісі.

Робота двигуна не має супроводжуватись стуком, поява якого найімовірніша при запуску після довгого простою. При цьому не варто перейматись з короткого стукання гідрокомпенсаторів чи клапанів. Ознакою проблем, і то суттєвих, є низькочастотний стукіт внизу двигуна, який посилюється при навантаженні.

Запустіть двигун і спробуйте відкрити маслозаливну кришку - її повинно присмоктувати. Якщо цього немає, двигун може бути зношеним. До речі, зверніть увагу на реакцію при знятті кришки, - доб­рий мотор відреагує лише невеликим збільшенням обертів. Перебої вказують на несправність повіт­ряного датчика. Але це теж не критично - коштує він небагато.

Як не купити проблему

Сизий вихлоп - це погано. На холостих його не побачити. Треба на місці натиснути педаль газу кілька разів, і якщо мотор дійсно “димить”, - буде помітно.

Відкрийте розширювальний бачок охолоджувальної рідини під час роботи двигуна - переконайтесь у відсутності масла й бульбашок. Також огляньте внутрішню поверхню маслозаливної кришки і “нут­рощі” двигуна, чи немає там емульсії. Усе це вбереже від автівки з “перегрітим” двигуном.

Зазирніть у моторний відсік на предмет підтікань, а також спробуйте знайти дату виготовлення деталей, наприклад, радіатора чи вентилятора. Рідні деталі підтвердять невеликий пробіг і відсутність серйозних ДТП.

Салон цікавий насамперед тим, що дозволяє оцінити реальний пробіг. Бо показники одометра “дільці” навчились коригувати. Потертість керма, сидінь, зношеність ущільнювачів дверцят, люфт, затерті накладки педалей, важеля коробки передач - усе це хороші підказки.

В русі все має бути рівно, без грюкоту й вібрації. Хоча незначні відхилення від норми не є приводом відмовитись від авто. Серйозно насторожити при їзді можуть дві речі: коробка передач і відвід в сторону.Якщо коробка механічна, то передачі мають вмикатися без хрусту, важіль не повинен вибиватися, відсутнє “завивання”. В автоматі не допускаються ривки та шуми. Перемістіть важіль, стоячи на місці, з D на R - не має бути сильного ривка. Якщо у коробки є масляний щуп, то перевірте рівень масла і відсутність різкого паленого запаху.

Стукіт у ходовій не є загрозою, за винятком пневмопідвіски чи амортизаторів зі змінними характеристиками.

На рівній дорозі відпустіть кермо - справне авто продовжить їхати прямо. Причинами відхилення можуть бути: різний тиск у шинах, неправильні кути сходження коліс або ж порушена геометрія авто. В останньому випадку діагностика в автосервісі обов’язкова.

Доброю ознакою є наявність супровідних документів (сервісної книжки, інструкції), а також повного комплекту ключів, штатної запаски, рідного домкрату…

Звісно, вживана автівка не може бути як нова. Але ви маєте бути впевнені, що вона не потребує серйозного ремонту. Пам’ятайте: деякі власники продають свої авто не лише тому, що збираються придбати нові, а й тому, що їх буває простіше продати, ніж відремонтувати.