Субота, 22 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

SMART WATER: винахід австралійських студентів, що допоможе економити воду

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-10-24 15:30:19

SMART WATER: винахід австралійських студентів, що допоможе економити воду Три студенти-інженери з австралійського університету ім. Джона Монаша винайшли пристрій для збереження води, який представили на міжнародному конкурсі Shell Ideas360*, що пройшов цьогоріч в Амстердамі.

Пристрій SMART Water моніторить обсяги споживання води, фіксує пов’язані з цим витрати та вплив на довкілля. Він висвітлює весь процес використання води -де і як вода використовується ефективно, а де марнується; повідомляє тарифи водоспоживання, дає поради та рекомендації для економії води і показує досягнутий прогрес у напрямку водозбереження. Результати можна проглянути через комп’ютер або мобільний додаток -корисний момент, аби ощадити з комфортом.

Лідер команди винахідників, Еймі Пасріч говорить, що проект SMART Water поєднує силу технологій і “розумних” лічильників. Його призначенням є підвищити загальну обізнаність у проблемах сталого розвитку та навчити людей берегти воду: “SMART Water націлений змінити поведінку всіх людей -від старого до малого -у використанні води”.

Як це працює? За задумом творців, лічильники SMART Water будуть під’єднані до кожного крана у господарстві, щоб моніторити використання води в реальному часі. Споживачі води будуть мати доступ до цих даних та зможуть використовувати їх на власний розсуд. Еймі продовжує: “Також можна завантажити додаток, який забезпечить особисту платформу для спостереження та зменшення використання води в розважальний та інтерактивний спосіб”.

І хоча ця трійця не взяла перший приз, проте отримала цінний досвід: “Подорож була неймовірна, ми чудово розважились. Ми отримали змогу побачити три відділення компанії Shell: технологічний центр у Амстердамі, відділ у Рейсвейку та ще один у Роттердамі… Весь цей досвід незабутній -від роботи з нашим ментором Еріком Сіе, дивовижною людиною, до дружби, яка виникла між нами та іншими фіналістами й організаторами. Він допоміг нашій команді розвинути SMART Water в дещо, здатне відчутно вплинути на звички людей у використанні води по всій Австралії”.

Хлопці продовжують вдосконалювати свій проект і планують якомога скоріше втілити його в реальність.

*Shell Ideas360 -це міжнародний конкурс для обдарованих студентів, організований Shell International. Його метою є винахідництво, розвиток та обмін ідеями, що спрямовані вирішити проблему нестачі енергії, води та продовольства.