Понеділок, 24 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Портрет середньостатистичного кандидата до парламенту (ОПОРА)

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-10-22 14:15:41

Портрет середньостатистичного кандидата до парламенту (ОПОРА) ОПОРА склала зведений нарис кандидатів із виборчих списків партій. Цей опис буде неповним через брак інформації про місця народження кандидатів та рівень їхньої освіти (ця інформація на сайті ЦВК не оприлюднена)

Для створення зведеного інформаційного портрету використано дані про всіх кандидатів, які фігурували у виборчих списках партій - 3128 осіб. Ми не стали видаляти записи 14 осіб, які відмовились від участі у виборах.

Для обробки інформації та створення графіки використано програмне середовище R на базі операційної системи Debian GNU/Linux. Для зручнішого розташування написів на графіці ми скоротили назви партійних сил.

Отже, станом на 17 жовтня 2014 року на сайті ЦВК містились дані про 3128 кандидатів у виборчих списках партій, які балотуються в одномандантому виборчому окрузі. Із цих кандидатів - 14 відмовились від участі у виборчій кампанії.

Розселення кандидатів вельми нерівномірне. Перше місце посідає м.Київ, у якому проживає 865 кандидатів, що складає майже третину. Другими за кількістю йдуть Київська (185) та Дніпропетровська (175) області. Найменша кількість кандидатів проживає у м.Севастополь (2), АР Крим (9) та Луганській (43) області.

Портрет середньостатистичного кандидата до парламенту (ОПОРА)

Серед кандидатів 795 жінок та 2333 чоловіків. Співвідношення трохи більше, ніж серед кандидатів-мажоритарників (500/3007), але, всеодно, дуже низьке.

Портрет середньостатистичного кандидата до парламенту (ОПОРА)

У принципі, нічого нового на рисунку 2 ми не побачили - жінки складають переважну меншість всіх політичних сил. Єдина партія, в списках якої жінки становлять більшість - “Солідарність жінок України” (45 жінок, 16 чоловіків). Найменш “жіночою” партіями по відношенню жінок/чоловіків є ВІДРОДЖЕННЯ (7 жінок, 83 чоловіки), Громадянський рух (3 жінки, 31 чоловік) та ПРАВИЙ СЕКТОР (3 жінки та 30 чоловіків). Виокремлюється Конгрес Українських Націоналістів - у виборчих списках цієї партії 4 особи і всі - чоловіки.

Гістограма вікового складу майже повторює гістограму для кандидатів-мажоритарників.

Згідно з даними ЦВК, найстаршим кандидатом є Павличко Дмитро Васильович: №133 у списку Блоку Петра Порошенка; дата народження 28 вересня 1929 року. Наймолодшим кандидатом є Амідала Падме Миколаївна: №4 у списку Інтернет партії; дата народження 2 жовтня 1993 року.

Серед найпоширеніших прізвищ фігурують Кравченко (12), Мельник (12), Шевченко (11). Найпоширеніші жіночі імена: Олена (78), Наталія (60), Ольга (60). Серед чоловічих імен, як і у випадку з кандидатами-мажоритарниками, Олександрів найбільше (250). На другому та третьому місці за частістю серед чоловічих імен: Сергій (168) та Володимир (151).

Портрет середньостатистичного кандидата до парламенту (ОПОРА)

Отже, портрет середньостатистичного кандидата із виборчого списку партій виглядає наступним чином: чоловік у віці 40-45 років, на ім’я Олександр, мешкає у м.Києві.