Субота, 22 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Дівчинка, в якої підозрювали психічне захворювання, у прийомній сім’ї співає, малює та займається бальними танцями

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-10-07 09:45:45

Дівчинка, в якої підозрювали психічне захворювання, у прийомній сім’ї співає, малює та займається бальними танцями Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував і провів навчання за Програмою підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів.

Основною метою навчання є підвищення рівня компетентності прийомних батьків, батьків-вихователів із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей, дітей-вихованців. У навчанні взяли участь батьки, батьки-вихователі прийомних сімей, дитячого будинку сімейного типу з Богородчанського, Верховинського, Галицького, Долинського, Косівського, Надвірнянського, Тлумацького, Тисменицького районів, міст Івано-Франківська, Калуша, Коломиї. Загалом — 57 осіб, повідомялють ”Вікна” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.

Упродовж навчання учасники обговорили роль прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу в процесі соціалізації дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, актуальні питання розвитку особистості дитини та специфіку її виховання у прийомній сім’ї, основні напрями та методи виховання, розвитку прийомної дитини, умови, які забезпечують успішне функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу.

За допомогою рольових ігор, дискусій, інформаційних повідомлень, аналізу ситуацій прийомні батьки вдосконалили вміння щодо налагодження стосунків у сім’ї на засадах партнерської взаємодії, взаєморозуміння, поваги і любові, організації змістовного дозвілля, збереження та розвитку виховного потенціалу.

У 2014 році під соціальним супроводженням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 77 прийомних сімей (111 дітей) та 5 дитячих будинків сімейного типу (33 вихованці).

До однієї із прийомних сімей нашої області була влаштована дворічна дівчинка, в якої підозрювали психічне захворювання. Однак прийомні батьки вирішили не сидіти, склавши руки, а зробити все можливе для того, щоб дитина зростала здоровою та всебічно розвиненою. Звернувшись до висококваліфікованих фахівців у галузі медицини, вияснили, що це є хвороба, спровокована неналежним доглядом, браком уваги та турботи до дитини.

Як не дивно, рецептом лікування такої недуги стали любов, розуміння, батьківська ласка та терпіння. Не пройшло і року, як всі симптоми хвороби, які спостерігалися до того, минули безслідно. Дитина у своєму розвитку наздогнала своїх однолітків. Зараз дівчинка співає, малює і займається бальними танцями.