Субота, 22 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Коломия вже перейшла на виборчі рейки, або Хто балотується до парламенту по Коломийському округу

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-09-19 16:30:28

Коломия вже перейшла на виборчі рейки, або Хто балотується до парламенту по Коломийському округу До нас знову зачастили київські гості, на вулицях міста як гриби з’являються яскраві біг-борди із обіцянками, а місцеві політики активно вербують містян для роботи у виборчих комісіях. Офіційно Центральна виборча комісія на сьогодні зареєструвала лише двох кандидатів, але є усі підстави говорити, що повний список буде набагато більший і не менш цікавий. Власне про тих, хто ймовірно балотуватиметься до парламенту від Коломийського виборчого округу ми і хочемо поговорити.

Знову балотуватися збирається діючий депутат Верховної Ради Олесь Доній. Він вже веде досить активну кампанію. Відвідує масові заходи, ходить по навчальних закладах, запрошує від свого імені до Коломиї відомих митців. Центральною темою своєю кампанії Доній зробив війну на Донбасі та підтримку одного із добровольчих батальйонів. Так само як два роки тому він у Коломиї захищав українську мову, тепер на теренах Коломийщини та Городенківщини Доній буде підтримувати батальйон “Айдар”, який воює на Луганщині.

Блок Петра Порошенка по нашому окрузі висунув колишнього міського голову Коломиї Юрія Овчаренка. Він на президентських виборах очолював виборчий штаб діючого Президента та дав доволі хороший результат. Разом із програмними тезами президентської партії пан Овчаренко у своїй кампанії буде використовувати спортивну тематику. Опосередкованим підтвердженням цього є біг-борди, на яких кандидат та колишній спортсмен вітає спортсменів із їх професійним святом.

Друга найбільша українська партія - “Батьківщина” кандидатом у депутати висуває депутата Івано-Франківської обласної ради Петра Книшука. Він є підприємцем і очолює сільськогосподарське підприємство ”Прут-генетик”.

Народний Фронт” Арсенія Яценюка у цій виборчій кампанії робить ставку на бойових командирів добровольчих батальйонів (їх у списку партії п’ятеро) та рядових добровольців. Так по нашому округу від Народного фронту до парламенту іде Юрій Тимошенко. Активіст Майдану, боєць Коломийської сотні самооборони Майдану, який на початку АТО пішов добровольцем до лав Національної Гвардії. Служив під Слов’янськом та навіть став одним із героїв фільму Мустафи Наєма із зони АТО.

Від громадянської позиції Анатолія Гриценка буде балотуватися Іван Гуменюк - депутат Коломийської міської ради та директор хлібокомбінату. До міської ради на минулих місцевих виборах обирався від “Батьківщини”, однак пізніше вийшов із фракції і разом із Ярославом Гошієм та Мирославом Ласійчуком перейшли до партії Гриценка.

Якщо всі вище названі партії своїм висуванцем робили місцевих коломийських політиків, то Радикальна партія Ляшка привезла кандидата із Києва - Руслана Гурака. Пан Гурак є проректором з фінансово-правових питань у Київському Європейському університеті та кандидатом юридичних наук.

Серед інших партійних висуванців слід згадати Ростилава Томенчука, який балотуватиметься від партії “Сила людей” та Любомира Грицака, що піде від партії “Воля”. Обоє молоді, уродженці Коломиї, які однак вже довгий час проживають та працюють у Києві.

Є багато цікавих імен і серед ймовірних самовисуванців. Найперше слід згадати про Юрія Романюка, депутата обласної ради та співголови благодійного фонду оборони Прикарпаття, що займається допомогою військовим на Сході. Коломия знає пана Романюка як активного “батьківщинівця”, однак, із цієї партії він у 2014 році вийшов. Натомість не став шукати нових політичних проектів і пішов у самостійне політичне плавання. Свою кампанію пан Юрій буде будувати довкола ідей інтеграції України в НАТО та повернення ядерного потенціалу.

Доволі несподівано серед кандидатів у депутати виявився міський голова Коломиї Ігор Слюзар. Серед коломиян його балотування сприйнялося неоднозначно. Мовляв у місті справ багато, якщо хоче “відстоювати” наші інтереси, то нехай у Коломиї лад наведе.

Самостійно на вибори іде і Йосип Тодорів, голова Коломийської міськрайонної організації Спілки ветеранів війни в Афганістані та депутат Коломийської міської ради.

Іде до парламенту шляхом самовисування  Тарас Мар’янський, уродженець Коломиї, а зараз помічник начальника управління доходів і зборів у Київській області.

Це неповний список ймовірних кандидатів у депутати по нашому мажоритарному округу. Можливо до кінця терміну реєстрації ми побачимо і неназвані тут імена. Втім, можна не сумніватися, що ключових та найбільш ймовірних переможців ми згадали.

Автор: Віктор ФІТЬО, тижневик “Коломийська Правда”