Понеділок, 24 вересня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Допомагає Збройним Силам України - Військо Польське

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-08-28 15:30:57

Допомагає Збройним Силам України - Військо Польське В Україну з Республіки Польща прибув гуманітарний вантаж. Як зазначали у прес-службі польського Міністерства оборони - це перша партія гуманітарної допомоги українській армії від сусідньої держави. Ця діяльність польських колег є результатом угоди, яка була підписана 14 серпня між двома країнами.

Гуманітарний вантаж перетнув українсько-польський кордон, пройшов розмитнення і прибув в одну із військових частин забезпечення Збройних Сил України.

За дорученням заступника міністра оборони України Олександра Ліщинського, з українського боку, допомогу приймав командир військової частини забезпечення ЗС України полковник Валерій Копішинський у присутності представника Війська Польського полковника Вальдемара Отрзонсека та заступника аташе посольства Республіки Польща в Україні капітана Александера Сухеника.

Як пояснив полковник Валерій Копішинський, зараз триває розвантаження гуманітарного вантажу.Допомагає Збройним Силам України - Військо Польське

- Польські колеги направили потрібні нам речі, - зазначив командир частини. - Серед них постільне приладдя: матраци, подушки, ковдри, простирадла та наволочки.

Слід відзначити, що матраци пристосовані для польових умов. Вони мають прорезинену підкладку, яка не пропускає вологу. Фактично, на такому матраці можна переночувати на голій землі, що в умовах бойових дій не є рідкістю. Загалом предметів постільної групи прибуло 10 тисяч комплектів. Також польські колеги надіслали близько 170 тонн житнього хлібу довготривалого зберігання. А “освіжити” буханець можна досить легко декількома способами: проваривши в окропі просто у двошаровій целофановій упаковці упродовж 30 хвилин, або ж півгодини запікати його у печі при температурі 100 градусів, знявши попередньо зовнішню обгортку, або у мікрохвильовці за декілька хвилин на максимальній потужності.

Загальна вага польської гуманітарної допомоги складає близько 280 тонн. Вона незабаром буде розподілена і вирушить далі за призначенням - у військові підрозділи, які найбільше її потребують.

Автор: Підполковник Вадим БАКАЙ. Регіональний медіа-центр МО України