Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Плата за надра - основні зміни з 1 квітня

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-07-08 10:30:51

Плата за надра - основні зміни з 1 квітня При складанні звітності по платі за користування надрами за ІІ квартал, платники повинні враховувати зміни, які були внесені до законодавства Законом України від 27 березня 2014 року N 1166-VII “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”.

Так, гірничі підприємства при обчисленні плати за користування надрами для видобування корисних копалин мають враховувати, що відносні ставки для всіх неенергетичних та нерудних видів корисних копалин уніфіковано у розмірі 5% вартості товарної продукції.

Для обчислення податкових зобов’язань базою оподаткування є вартість кожного виду товарної продукції гірничого підприємства. Порядок обчислення вартості відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства передбачає її визначення у податковому (звітному) періоді таких видів продукції для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства).

Платники, які не видобувають корисні копалини, але використовують підземні простори надр під час проведення господарської діяльності (наприклад, для зберігання харчових продуктів, вирощування грибів, витримування виноматеріалів чи зберігання виноробної продукції) мають задекларувати зобов’язання по сплаті цього платежу за ІІ квартал цього року, враховуючи нові ставки, які у порівнянні з діючими раніше збільшені на 8 %.

Джерело: Інформаційно-комунікаційний сектор Коломийської ОДПІ