Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

В Україні ідея русского мира зазнала краху - соціологи

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-07-04 14:30:19

В Україні ідея русского мира зазнала краху - соціологи В Україні зазнала краху ідея «русского мира», як і пропозиція щодо входження України до Митного союзу.

Про це свідчать соціологічні опитування, проведені Центром Разумкова за сприяння Майдану закордонних справ у червні цього року.

Як зазначив на презентації досліджень експерт Майдану закордонних справ Олександр Хара, після Революції гідності та початку Росією «гібридної» війни проти України, різко зменшилась кількість прихильників співпраці з Росією і значно побільшало проєвропейськи налаштованих українців.

Красномовна у цьому плані оцінка відсутності загроз для України з боку європейської спільноти – понад 70 відсотків, тим часом як 73 відсотки респондентів вважають, що загроза іде з боку Росії. Кількість тих, хто вважає, що треба поглиблювати взаємини з Євросоюзом, становить 64,2 відсотка, і лише 4 відсотки респондентів вважають, що треба припинити співпрацю з європейською спільнотою”, - зазначив Хара.

За словами експерта Центру Разумкова Михайла Міщенка, більшість українців наразі сприймають Росію “різко негативно, якщо не відверто ворожо”. Виняток становить Донбас, зазначив експерт.

Центр Разумкова і Майдан закордонних справ рекомендують українському урядові розробити нову концепцію відносин з Росією, завданнями якої є припинення дестабілізуючої ролі Москви на Донбасі, обмеження приватизації українських стратегічних об’єктів капіталом (інвесторами) російського походження і перегляд реалізації низки українсько-російських міждержавних угод.