Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

У Міносвіти розповіли про афери з підручниками

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-06-24 12:50:46

У Міносвіти розповіли про афери з підручниками Міністерством освіти і науки оприлюднено реліз щодо корупційних схем з відбору рукописів та друку підручників для середньої школи, які існували в освітньому відомстві за часів керівництва екс-міністра Табачника.

В освітньому відомстві зазначають, що теперішнє керівництво Міністерства освіти і науки приступило до виконання своїх обов’язків вже після того, як всі процедури щодо відбору рукописів підручників були здійснені. Скасовувати їх у березні не було правових підстав, оскільки жоден автор чи видавництво не оскаржували результати.

Натомість, повідомляють у Міносвіти, була залучена громадськість до обговорення змісту рукописів підручників для учнів 6-х класів. Там, де було необхідно, відбулися зміни у текстах й усунені очевидні недоліки.

Так само, було проведено громадську експертизу вже виданих раніше підручників для 3-го класу, а також рукописів тих книжок, що не були видрукувані у 2013 році.

У 2010-2014 рр. в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти МОН накопичилися десятки рукописів, що навмисно не розглядалися й складалися у “довгу шухляду”. У такий спосіб вони зумисно не допускалися на конкурси підручників. Іноді організовувалися “розгромні” негативні рецензії, іноді фальсифікувалися протоколи. Весь масив цих рукописів розглянутий у Міністерстві, і там, де були підстави, підручники отримали схвалення до використання”, - йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Слід зазначити, що ключова ланка корупційних схем полягає не в тому, що вже друкується (це вже наслідок), а що і як відбирається на конкурсі. Тому в разі дискримінаційних порушень з боку держави, найкращий вихід для авторів і видавців – звертатися до суду, що потім дає легітимні підстави для оскарження конкурсів Колегією Міністерства освіти і науки”, - зазначають у МОН.

Також в освітньому відомстві наголошують, що під час громадської експертизи виявлені корупційні схеми, пов’язані з фальшуванням документів стосовно цін на поліграфічні послуги й папір. Особлива роль у вирішенні цього питання належить Державній акціонерній компанії ”Укрвидавполіграфія”.

За інформацією МОН, відомство спонукало видавців переглянути кошториси на видання підручників для 6-х класів, на чому було заощаджено для Державного бюджету близько 12 млн гривень.

Уперше за всю історію державного замовлення на шкільні підручники МОН надало у відкритий доступ усю наявну інформацію щодо їх публікації, включно з рішенням Колегії та відповідними наказами Міністерства. Міністерство освіти і науки відмовилося друкувати підручники для 4-х і 7-х класів через скарги видавців на непрозорість його проведення. На відміну від ситуації з видруку підручників для 6-х класів, у Міністерства ще є час, аби ще раз оголосити конкурс за прозорими й відкритими процедурами. На цьому було заощаджено ще близько 200 млн. гривень”, - йдеться у повідомленні.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначили, що наразі спільно з громадськими організаціями та Міжнародним Фондом “Відродження”, Асоціацією книговидавців і книгорозповсюджувачів України завершується розробка нових процедур відбору підручників, які будуть діяти вже з 2014 року й перебуватимуть під контролем громадськості.