Понеділок, 23 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Прогноз від МВФ щодо економіки України

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-05-01 09:45:52

Прогноз від МВФ щодо економіки України Міжнародний Валютний фонд прогнозує зниження реального ВВП в Україні на 5%, тимчасовий ріст інфляції та значне збільшення державного боргу в 2014 році.

Втім, у середній перспективі (до 2016 року) українська економіка поступово зростатиме.

Про це йдеться в документі, оприлюдненому Фондом після засідання Виконавчої ради МВФ у середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

У нинішній складній обстановці реальний ВВП, як очікується, скоротиться на 5% в 2014 році на тлі слабкого інвестора та низької довіри споживача. Інфляція, за прогнозами, матиме тимчасовий скачок у відповідь на зниження обмінного курсу, а також підвищення тарифів на газ та опалення, сягнувши 16% під кінець 2014 року”, - зазначається в документі.

Водночас дефіцит поточного рахунку “повинен впасти приблизно до 4,5% від ВВП”, а валові міжнародні резерви “за рахунок поповнень міжнародної допомоги” стабілізуються на рівні близько 2,5 місяців покриття імпорту.

Девальвація валюти та державні запозичення (щоб допомогти фінансувати все ще глибокий дефіцит державного бюджету), як очікується, збільшать державний борг до 57% від ВВП та зовнішній боргу до рівня трохи нижче 100% від ВВП”, - прогнозують у Фонді.

Водночас зазначається, що “економічні перспективи України поліпшаться в середньостроковій перспективі”. Реальне зростання ВВП, як очікується, відновиться до 2% у 2015 році, піднявшись до 4-4,5% в середньостроковій перспективі.

Рівень безробіття, за прогнозами МВФ, поступово знижуватиметься з 8,5% у 2014 році до 7,5% в 2016 році.

Спираючись на відновлення конкурентоспроможності, експорт, за прогнозами, зросте більш ніж на 6% на рік впродовж 2015-2016 рр. До кінця 2016 року інфляція впаде до приблизно 6% і НБУ зможе збільшити свої міжнародні резерви для покриття майже 4 місяців імпорту, йдеться в прогнозі Фонду.