Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Закон про держзакупівлі прийняла Верховна Рада України

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-04-10 15:30:35

Закон про держзакупівлі прийняла Верховна Рада України Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 4587 “Про здійснення державних закупівель”.

За відповідне рішення проголосували 226 нардепів.

За словами прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, який представляв даний законопроект у парламенті, під дію даного закону підпадуть всі компанії, 51% акцій яких знаходиться у державній власності.

Дія цього закону поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг для здійснення ними діяльності, які повністю або частково здійснюються за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість закупівлі товарів та послуг дорівнює або перевищує 100 тис. грн, а робіт - дорівнює або перевищує 1 млн грн, а також здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товарів та послуг дорівнює або перевищує 1 млн грн, а робіт - 5 млн грн.

Проте, згідно з законом, здійснення закупівель без застосування процедур, передбачених законом України “Про здійснення державних закупівель”, буде відбуватися, якщо замовник здійснює закупівлі товарів, робіт та послуг повністю або частково за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість предмету закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 100 тис. грн а робіт - не перевищує 1 млн грн, а також товарів, робіт та послуг за рахунок власних коштів за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 1 млн грн, а робіт - не перевищує 5 млн грн.

Наш підхід дає можливість зробити держзакупівлі прозорими та відкритими”, - заявив Яценюк.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект пропонує скоротити перелік випадків, на які не поширюється дія закону про державні закупівлі з 44 до 10 випадків “з метою запобігання безконтрольного використання державних коштів, прозорості та відкритості сфери державних закупівель”.

Також документ визначає поняття замовників згідно з принципами директив ЄС та адаптує процедури закупівлі в одного учасника згідно з практикою застосування подібної процедури в Європейських країнах.

Крім того, проект закону передбачає скорочення переліку підстав для застосування неконкурентної процедури з метою зменшення випадків її застосування.

Також законопроект скасовує необхідність розміщення інформації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та у міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель, залишивши при цьому обов’язковість оприлюднення цієї інформації на веб-порталі Уповноваженого органу.

Замість цього передбачено оприлюднення річних планів на веб-порталі Уповноваженого органу без зобов’язання їх надіслання Мінекономрозвитку з метою забезпечення економії державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі.

Також законопроект пропонує надати можливість замовникам застосовувати електронні засоби під час застосування процедур закупівель, визначених статтею 12 даного проекту закону.

Крім того, законопроект передбачає недопущення до участі у торгах юридичних осіб, що зареєстровані в офшорних зонах, та скорочення строків проведення процедур закупівлі.

Прийняття даного законопроекту дозволить забезпечити зниження частки закупівель, що здійснюються на неконкурентних засадах, сприятиме запобіганню безконтрольного використання державних коштів та забезпечить прозорість здійснення закупівель підприємствами та запобігатиме проявам корупції, економію державних коштів та спрощення доступу громадськості до інформації про заплановані державні закупівлі”, - йдеться у пояснювальній записці до документу.