Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Які документи потрібно для придбання зброї

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-04-02 11:45:10

Які документи потрібно для придбання зброї В період з 01 по 30 квітня 2014 року проводиться місячник добровільної здачі вогнепальної зброї, боєприпасів до неї.

Добровільна здача зброї у вказаний період, звільняє громадян, які незаконно її зберігали, від адміністративної та кримінальної відповідальності.

Крім цього, співробітники дозвільної системи нададуть вам необхідні консультації з питань оформлення дозволів на право зберігання, носіння вогнепальної мисливської, холодної та газової зброї.

Звертаємо увагу жителів Прикарпаття, у яких є вогнепальна мисливська та газова зброя, на необхідність дотримання правил постановки зброї на облік, термінів її перереєстрації. У випадку закінчення терміну дії дозволів на право зберігання зброї вам необхідно за місяць до закінчення дії дозволу звертатися до служби дозвільної системи УМВС України в Івано-Франківській області.

Аби зброя не потрапила до дитячих рук або сторонньої особи, власникам мисливської вогнепальної та газової зброї необхідно суворо дотримуватися визначених умов зберігання зброї. Радимо не залишати зброю без нагляду, ще раз перевірити надійність замків у сейфах для зберігання зброї та місцем проживання.

Кожен хто виявить бажання добровільно зареєструвати чи здати вогнепальну зброю, може звернутися протягом місяця до органів внутрішніх справ.

Начальник відділу дозвільної системи ліцензування та державного охоронного нагляду УГБ УМВС в області майор міліції Василь Гелетюк зазначає, що особи які добровільно здали із незаконного обігу мисливську вогнепальну зброю, спецзасоби мають право зареєструвати таку зброю на своє ім’я. Однак дана зброя працівниками міліції перевіряється на відповідність до законодавства України на причетність до кримінальних правопорушень, а також вона перевіряється по обліках на належність іншим особам. У разі позитивної перевірки та подачі передбачених законодавством документів (Наказ МВС України №622 - 1998 року) зброя реєструється у власність громадянина, який її добровільно здав.

 

Перелік документів на придбання нарізної та гладкоствольної зброї:

1. Заява.

2. Картка-заява.

3. Медична довідка форми 127/0.

4. Курси про вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження із нею.

5. Копія паспорта громадянина України.

6. Довідка про відсутність судимості.

7. Страхівка від завдання шкоди 3-м особам під час володіння зброєю.

8. 4 фотографії розміром 3х4.

9. Оплата послуг дозвільної системи.

10. Рапорт ДІМ про перевірку за місцем проживання.

 

В Івано-Франківську Ви можете звернутися до УМВС в області за адресою: вул. Сахарова 15, або до Івано-Франківського МВ УМВС за адресою: вул. Бельведерська 32.

Пам’ятайте! Незареєстрована зброя - це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які трапляються з громадянами та з їх неповнолітніми дітьми.

Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області