Четвер, 19 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Google убезпечив Gmail від спецслужб

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-03-21 16:30:35

Google убезпечив Gmail від спецслужб Починаючи з 20 березня Google розширила шифрування поштового трафіку - сервіс Gmail, незалежно від місця знаходження користувача, завжди буде використовувати захищене з’єднання за протоколом HTTPS при перевірці та відправлення кореспонденції.

При цьому, не буде мати ніякого значення, з якого пристрою здійснюється вхід - з комп’ютера, телефону або планшета.

Як наголошується, HTTPS став стандартом для Gmail з 2010 року, і з тих пір безпека сервісу доводиться до бажаного ідеалу. Раніше користувачі могли відключити шифрування для прискорення роботи, тепер такої можливості у них не буде.

Але найголовніше, тепер всі повідомлення електронної пошти будуть зашифровані і при обміні трафіком між дата-центрами. Як виявилося, криптографічний захист каналів - найбільш вразливе місце, оскільки такий обмін інформацією або взагалі не кодується, або мінімально захищений. Так, наприклад, публікації Washington Post з посиланням на документи Едварда Сноудена та інших компетентних експертів, слід, що Агентство національної безпеки США здійснював стеження за каналами зв’язку між дата-центрами Google і Yahoo! безпосередньо через кабелі оптоволоконного зв’язку.

Свої зусилля в Google делікатно називають “головним пріоритетом після одкровень минулого літа”. У компанії також відзначають, що ввели безліч елементів безпеки, які дозволяють уникнути перехоплення кореспонденції під час її написання, відсилання, або перевірки.

У 2013 році поштовий сервіс Gmail був доступний 99,978% часу, що, в середньому, становить менше двох годин простою протягом усього року.