Четвер, 19 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

СБУ: затриманий росіянин створював групи для підготовки вибухів в Україні

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-03-11 16:45:37

СБУ: затриманий росіянин створював групи для підготовки вибухів в Україні Служба безпеки України повідомляє, що затриманий у Донецьку 37-річний громадян Росії займався створенням озброєної диверсійно-підривної групи для дестабілізації ситуації в Україні.

Небезпека затриманого в тому, що це не звичайний злочинець, а підготовлений, фаховий диверсант. І така особа ходила по шахтарській землі з вибухівкою і створювала диверсійні групи для підготовки вибухів в громадських місцях з масовим перебуванням людей”, – цитує сайт СБУ голову спецслужби Валентина Наливайченка.

Це - груба робота іноземних спецслужб, причому в найгіршому її варіанті - диверсійному”, - наголосив голова СБУ.

За даними Служби безпеки України, затриманий організував діяльність низки екстремістських груп, у тому числі забезпечив їх озброєнням та вибухівкою.

Відомо, що він має досвід служби в гарячих точках Російської Федерації (Дагестані, Осетії). В ніч з 10 на 11 березня його затримали співробітники СБУ у взаємодії з міліцією. Серед його особистих речей виявлено компоненти для виготовлення вибухового пристрою, зокрема, речовину, схожу на пластид, і детонатори. Службою безпеки України розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статтею ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами)”, - йдеться в повідомленні.

Наливайченко заявив, що головне завдання СБУ – запобігти скоєнню злочинів проти держави, проти громадян і убезпечити їх від диверсій. Тому особисто закликав усіх громадян - повідомляти про факти, підозри щодо можливих диверсій за телефоном довіри СБУ.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що МВС і СБУ затримали в Донецьку співробітника Головного розвідувального управління Збройних сил Росії.