Вівторок, 20 березня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Новий голова МВС виявився акціонером Металісту

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-03-11 11:30:09

Новий голова МВС виявився акціонером Металісту Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що у нього залишилось 0,001% акцій футбольного клубу “Металіст” (Харків). Про це повідомив журнал “Форбс-Україна” у своєму останньому номері.

В 2004 році основним власником клубу став бізнесмен Олександр Ярославський, який безкоштовно отримав контроль від Олександра Фельдмана взамін на виплату клубних боргів у розмірі $1,5 млн. Разом з Ярославським співвласником клубу став власник харківського банку “Базис” Арсен Аваков, якому відійшло 20% акцій.

У 2005 році Авакова було призначено губернатором Харківської області і він відійшов від ”Металісту”.

Я просто змінив сферу діяльності. Але і по цей день у мене залишається 0,001% клубу”.

В 2012 році Ярославський через конфлікт з мером Харкова Геннадієм Кернеса продав “Металіст” газовому бізнесмену Сергію Курченку.

За даними SMIDA, станом на кінець 2013 року був відомий єдиний акціонер ПАТ “Футбольний клуб “Металіст” – це ТОВ “Металіст ФК”, якому належить 97,24% акцій. Дані про міноритарних акціонерів не опубліковано. У ланцюжку засновників ТОВ “Металіст ФК” є натяк на присутність Сергія Курченка у схемі власності клубу.

МВС під керівництвом Авакова порушило низку карних справ по фактам надання державі збитків у розмірі 7 млрд грн. групою компаній, які входили у так звану групу “СЄПЕК”. Публічним представником цієї групи був Курченко.