Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

До кінця року в Україні може з'явитися 3G-зв'язок

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-03-01 13:30:57

До кінця року в Україні може з'явитися 3G-зв'язок Стандарт зв’язку 3G, впровадження якого в Україні обговорюється в останні роки, може бути введено до кінця 2014-го.

Про це повідомив голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), Петро Яцук.

Можна сказати, що до кінця року цей стандарт буде введено. Враховуючи те, що новий міністр оборони щойно був призначений, його позиція буде відрізнятися. Він може сказати, що частоти, які використовують у Міноборони з часів Радянського Союзу (їх необхідно звільнити для переходу на 3G - ред.), їм зараз не потрібні, і міністерство перейде на використання частот НАТО”, - сказав він, пише “Коммерсантъ-Україна”.

За словами Яцука, мережі операторів на 90% готові для запуску 3G. У той же час він підкреслив, що очікуваного ефекту від даного стандарту не буде, оскільки базову швидкість на одній станції доведеться ділити на кількість абонентів.

Ну, дивіться, всі кажуть, що 3G в ідеалі дає швидкість 15 Мбіт/с, LTE - до 40 Мбіт/с, а LTE Advanced - до 150 Мбіт/с. Однак це необхідно уточнити - на один сектор однієї базової станції. Якщо в цьому секторі працює не один, а два телефони - то швидкість потрібно ділити на два. Як тільки побудують мережу, вона буде працювати красиво і правильно максимум місяць. Через місяць вона стане майже така сама, як 2G”, - запевнив глава НКРСІ.

Яцук додав, що СМС і пошта будуть працювати, але на перегляд відео розраховувати не доведеться, оскільки для цього необхідно буде побудувати віртуальні мережі. “В радіоканалі це значно складніше, у звичайному 3G це неможливо в принципі, на відміну від LTE. Але тоді ціна послуги стане космічною”, - уточнив він.

Голова НКРЗІ також висловив переконання, що при існуючому нині стандарті LTE Україні таки потрібен 3G. “Так, 3G потрібен. Так, цей стандарт зв’язку має бути. Ми нікуди не дінемося, пройдемо і через 3G, і через LTE. Це буде. Однозначно. Можна через 3G швидко проскочити, але без нього обійтися неможливо. Ринок не дозволить цього зробити і з економічної, і з технологічної точки зору. Хоча деякі “гарячі голови” пропонують перейти на стандарт LTE”, - розповів Яцук.