Вівторок, 20 березня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Час, коли найкраще пити каву

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-02-14 13:30:59

Час, коли найкраще пити каву Біологічно організм найбільш сприйнятливий до впливу кофеїну лише через кілька годин після пробудження, вважають американські нейробіологи, повідомляють іноземні ЗМІ.

Максимальний ефект кофеїну досягається при взаємодії цієї речовини з гормоном кортизолом, регулюючим біологічний годинник людини”, - пояснив нейробіолог з Університету Меріленда (США) Стівен Міллер.

Приблизно з 7 до 9 ранку вироблення кортизолу знаходиться на піку, завдяки цьому людина прокидається і здатна з ранку усвідомлено діяти. Якщо пити каву відразу після пробудження, коли рівень кортизолу в організмі і так досить високий, розвивається толерантність до кофеїну, ефективність його впливу знижується. Таким чином, з часом потрібно все більше і більше підбадьорливого напою, щоб прокинутися.

Через годину-дві після пробудження рівень кортизолу в організмі починає знижуватися, і тоді кава прийде на допомогу. Випита в цей час або трохи пізніше чашка кави здатна підвищити вироблення кортизолу, знову змушуючи людину прокинутися.