Середа, 25 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Лілія Гриневич

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2014-01-10 14:30:34

Влада маніпулює зарплатами вчителів, - Лілія Гриневич Завдяки технологіям влади кожен учитель щомісяця недоотримує від 700 до 2000 грн. Про це заявила голова Комітету ВР з питань науки та освіти Лілія Гриневич під час круглого столу, присвяченого підсумкам функціонування освітньої галузі у 2013 році та прогнозам щодо можливого розвитку ситуації в 2014 році.

За словами голови профільного парламентського комітету, минулого року в освіті і науці продовжувалася криза, що поглиблюватиметься у 2014 році.

У бюджеті на наступний рік знову закладено недофінансування, внаслідок чого далі закриватимуться школи, а витрати перекладатимуться на батьків. Це означає, що поглиблюватиметься розрив між освітніми можливостями дітей із сімей з різним матеріальним становищем, освіта в Україні відтворює бідність”, - підкреслила Гриневич.

Вона зазначила, що недофінансування освіти є вродженою вадою бюджетної політики. Фінансування освіти відносно ВВП не змінилося (6,4%) у порівнянні з минулим роком, в той час як доля витрат на силові відомства зросла. В бюджеті освіти на 2014 рік на одного учня в середньому виділяється 8 800 грн. при мінімальній потребі 9 500 грн.

Минулого року нічого не зроблено для підвищення матеріального статусу вчителя. Середня оплата праці в промисловості становить 3836 грн. (за жовтень), а в освіті - 2616 грн. Влада навчилася маніпулювати вчительською зарплатою. 1 січня 2013 року вперше не переглянуто перший розряд тарифної сітки, що дозволяє не переглядати базові оклади. В 2014 році ця технологія триватиме. Внаслідок цього кожен вчитель недоотримує щомісяця 700 - 2000 грн”, - наголосила депутат.

Вона зазначила, що ще однією ілюстрацією пріоритетів влади є її ставлення до науки.

Якщо 2009 року на Генпрокуратуру було виділено 966 млн. грн., а на науку - 1,8 млрд, то 2014 року пропорція змінилася - на Генпрокуратуру - 3,2 млрд, а на науку - лише 2,7 млрд”, - підкреслила голова Комітету ВР з питань науки і освіти.

Вона повідомила, що пріоритетами діяльності профільного комітету у 2014 році будуть: стремління домогтися системних змін в галузі через розроблення і прийняття нового базового закону “Про освіту”; боротьба за прийняття закону “Про вищу освіту”, розробленого робочою групою під керівництвом Згуровського; підготовка законодавчого ґрунту для зростання науково-технічного потенціалу країни; створення громадянської платформи підтримки змін в освіті та науці.

Як відомо, Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки звернувся до спікера парламенту Рибака з проханням під час розгляду та прийняття Держбюджету передбачити видатки на освіту і науку в обсягах, що відповідають державним гарантіям визначеним законодавством.

Варто зазначити, що незважаючи на заяви прем’єра Азарова, проект Держбюджету на наступний рік, підготовлений урядом, не передбачає підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС та збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року.