П'ятниця, 20 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вчені з'ясували, як дієта покращує розумові здібності

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-12-25 12:30:22

Вчені з'ясували, як дієта покращує розумові здібності Вчені з’ясували, як гормон голоду грелін на молекулярному рівні діє на мозок, покращуючи пам’ять і здатність до навчання, свої висновки вони опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Наші результати розкривають механізм, який може пояснити поліпшення розумових здібностей завдяки греліну і припускають, що між енергетичним обміном та навчанням є зв’язок”, - пишуть автори статті Ана Карвало (Ana Carvalho) з університету Коїмбри (Португалія) та її колеги.

Вчені дослідили, як активація рецепторів до греліну впливає на тканини гіпокампу щурів. Вони виявили, що він підвищує передачу сигналів АМРА-рецепторами, які дозволяють нервовим клітинам швидко обмінюватися інформацією між синапсами. Вчені також ввели грелін в мозок щурів і переконалися, що це покращило у них здатність до запам’ятовування.

Гормон грелін виробляється клітинами шлунка, коли в ньому немає їжі. Він зв’язується з рецепторами в областях мозку, гіпоталамусі та гіпофізі та стимулює вироблення гормону росту, а також викликає відчуття голоду і зменшує кількість спалюваного жиру. Однак рецептори до греліну є і в інших областях мозку, зокрема, у гіпокампі.

 Як показали попередні дослідження в цій ділянці мозку дія греліну покращує здібності до навчання і пам’ять. Навпаки, раціон з високим вмістом жирів і глюкози, при якому рівень греліну в організмі низький, погіршує роботу пам’яті і знижує синаптичну пластичність - здатність нервових клітин змінювати силу зв’язків один з одним, завдяки якій мозок здатний засвоювати нові навички та інформацію.