Вівторок, 20 березня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Людина починає старіти в 39 років - дослідження

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-12-06 11:30:46

Людина починає старіти в 39 років - дослідження Вчені провели експеримент, в ході якого піддослідним у віці від 23 до 80 років пропонувалося зробити якомога більше постукувань вказівним пальцем за 10 секунд.

Потім було проведено сканування мозку учасників для визначення рівня мієліну (речовини, що утворює оболонку нервового волокна).

Провідний дослідник Джордж Барцокіс, професор психіатрії в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA, США), назвав результати досить вражаючими і прокоментував: “Зміна рівня мієліну може бути основною причиною, не рахуючи артриту і хвороб суглобів, з якої навіть кращі атлети виходять на пенсію, а з віком люди рухаються повільніше, ніж у молодості”.

Насиченість мозкових ланцюжків мієліном збільшується до середнього віку і після піку в 39 років починає зменшуватися. Барцокіс, як і деякі інші вчені, припускає, що старіння мозку може бути прямо пов’язане із зменшенням кількості мієліну.

Більш глибоке вивчення впливу того, як кількість мієліну впливає на моторні функції, може допомогти в розробці методик уповільнення або навіть запобігання старіння мозку.

Так як у здорових людей різке зменшення кількості мієліну відбувається в середньому віці, у лікарів є кілька десятиліть, протягом яких вони можуть вплинути на процес і відстрочити старіння мозку, а з ним і можливі дегенеративні розлади мозку, пов’язані з віком”, - заявив Барцокіс.