Вівторок, 19 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером розповіли медики

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-11-08 11:30:21

Як зберегти зір при роботі за комп'ютером розповіли медики Медики з Техаського університету (США) запропонували формулу здоров’я для очей людей, що довго працюють за комп’ютером. Вона називається “20-20-20-20”.

Відповідно до рекомендацій фахівців, кожні 20 хвилин необхідно відривати погляд від екрана комп’ютера й протягом 20 секунд дивитися на предмети, розташовані на відстані 20 футів (близько 6 метрів) від нього. При цьому варто покліпати очима не менше 20 разів, пише Информинг.ru.

Як вважають медики, ці прості дії допоможуть уникнути сухості очей і вбережуть їх від утоми, а також головного болю й болю у шиї. Особливо ці рекомендації актуальні в приміщеннях із працюючими кондиціонерами, які пересушують повітря, що сприяє неприємним відчуттям.

Можна також згадати ще кілька корисних вправ, які допомагають упоратися зі втомою очей:

  • Не повертаючи голови, поводіть очима вправо-вліво, донизу-угору.
  • Обертайте очима по колу спочатку в один, а потім в інший бік. Робіть ці вправи по 5 разів.
  • Дивіться обома очима на кінчик носа до легкого стомлення.
  • Також дивіться на перенісся, поки очі не стомляться.
  • Оберіть за вікном який-небудь предмет, поставте на відстані 15-20 см перед очима вказівний палець так, щоб він перебував на одній лінії з обраним предметом, і переводьте погляд з пальця на далекий об’єкт і назад.

Після кожної вправи варто давати відпочинок очам, прикривши їх долонями. Слід зазначити, що перед виконанням цих вправ потрібно знімати окуляри.