П'ятниця, 25 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Нові підручники з математики є непридатними для навчання

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-10-29 10:30:57

Нові підручники з математики є непридатними для навчання Підручники “Математика” для 1 і 2 класів (автори Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька) не можуть використовуватись у навчальному процесі. Такий висновок Інституту української мови надійшов до парламентського комітету з питань науки і освіти.

Експерти Інституту дослідили підручники після офіційного звернення Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти та виявили численні мовні (орфографічні, пунктуаційні, граматичні, стилістичні, логічні, а також технічні) помилки.

Тексти підручників, як йдеться у висновку, суперечать чинним правописним нормам сучасної української літературної мови. Найпоказовіші помилки експерти розписали на 10 сторінках.

Голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич направила Міністру освіти і науки експертний висновок Інституту української мови з метою виправлення у ході навчального процесу вказаних в експертному висновку помилок. Одночасно голова парламентського Комітету запропонувала відомству оприлюднити на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України експертний висновок до уваги вчителів та батьків - з метою корегування навчального процесу.

Гриневич нагадала, що для підвищення якості підручників необхідна прозора конкуренція на ринку підручників, а вплив на вибір повинні мати практичні освітяни.

Кошти на підручники необхідно направляти якнайближче до споживача. Місцеві органи самоврядування і вчителі, які будуть обирати підручники, будуть відповідальні перед учнями, їх батьками. Тоді, очевидно, видавництвам доведеться приділяти більше уваги якості підручників, щоб зацікавити ними багатотисячну аудиторію вчителів, а не тільки чиновників міністерства освіти”, - наголосила голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич.

З експертним висновком про мовне оформлення підручників “Математика” для 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автори - Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька. - К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. - 144 с.) та “Математика” для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів (автори - Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька. - К.: Видавничий дім “Освіта”, 2012. - 160 с.) можна ознайомитися на сайті комітету ВР за наступним посиланням.

Як відомо, освітні чиновники та представники зацікавлених видавництв продовжують переконувати суспільство, що нові підручники є якісними та забезпечують повноцінне виконання навчальних планів та програм.

За словами директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода, ніяких непорозумінь і нарікань на підручники з боку вчителів та батьків до МОН не надходило.