Середа, 25 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Кава знижує ризик раку печінки на 50%

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-10-24 11:30:02

Кава знижує ризик раку печінки на 50% Учені продовжують знаходити докази сприятливого впливу кави на здоров’я людини.

Італійські фахівці стверджують, що вживання до трьох філіжанок кави на день може знизити ризик найпоширенішого типу раку печінки - гепатоцелюлярної карциноми, пише Medіcal Daіly.

Дослідники з Інституту фармакологічних досліджень Маріо Негрі в Мілані (Італія) провели мета-аналіз 16 досліджень, вивчивши в цілому більше трьох тисяч випадків раку печінки за період з 1996 по 2012 рік. У результаті вони дійшли висновку, що три філіжанки кави на день можуть сприяти зниженню ризика раку печінки на 50 відсотків.

Наше дослідження підтверджує колишні твердження про те, що кава корисна для здоров’я, особливо для печінки”, - говорять учені. Вони вважають, що позитивний ефект кави обумовлений тим, що цей напій допомагає запобігати діабету, що є чинником ризику для виникнення захворювання печінки.

Втім, як підкреслюється, у вчених поки що немає повної впевненості у тому, що кава відіграє роль у профілактиці раку печінки. Тому краще звернутися до перевірених методів. Відзначається, що знизити ризик раку печінки в значній мірі допомагають щеплення від гепатиту B, профілактика й лікування гепатиту С, а також зниження вживання алкоголю. Справа в тім, що розвитку гепатоцелюлярної карциономи сприяють хронічні захворювання печінки, пов’язані з вірусами гепатиту й алкоголізмом.