Середа, 20 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Поцілунки потрібні для оцінки здоров'я партнера

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-10-14 09:30:21

Поцілунки потрібні для оцінки здоров'я партнера Поцілунки потрібні нам для оцінки генетичних характеристик і здоров’я потенційного партнера, а також для зміцнення відносин, йдеться в статтях, опублікованих у журналах Archіves of Sexual Behavіor і Human Nature.

Є три основних теорії, що пояснюють роль поцілунків у сексуальних відносинах. Відповідно до однієї з них, поцілунки якимсь чином допомагають оцінити якість генетичного матеріалу потенційного шлюбного партнера. За іншою, роль поцілунків полягає в підвищенні сексуального збудження (для ініціювання сексу). Третя говорить, що поцілунки допомагають зберігати відносини. Ми хотіли перевірити, яка із цих теорій витримає перевірку”, - пояснив один з авторів дослідження Рафаель Влодарські (Rafael Wlodarskі) з Оксфордского університету (Велика Британія).

Влодарські та його колега Робін Данбар (Robіn Dunbar) провели онлайн-опитування, у якому взяли участь більше 900 осіб (308 чоловіків і 594 жінок) у віці від 18 до 63 років, 55% з яких перебували на той момент у тривалих відносинах. Вони відповідали на питання про значимість поцілунків у тривалих відносинах і коротких романах на різних стадіях розвитку відносин.

Відомо, що жінки, яким природою призначено більше вкладати ресурсів у народження й виховання дітей, ніж чоловікам, більше розбірливі у виборі партнерів. Плюс до того представників обох статей робить більш розбірливими відчуття власної привабливості.

Опитування, проведене Влодарські й Данбаром, показало, що жінки в цілому, а також чоловіки, що вважають себе привабливими, вище оцінювали значення поцілунків для відносин. Як видно, поцілунки допомагають їм якимсь чином оцінювати партнерів, думають учені.

Таким чином, їхні результати підтверджують раніше висловлені припущення, згідно яким при поцілунках смак або запах партнера дозволяють нам неусвідомлено оцінювати його генетичні характеристики й здоров’я.