Понеділок, 23 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вчені: знервована жінка пахне невпевненістю і некомпетентністю

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-10-14 16:30:27

Вчені: знервована жінка пахне невпевненістю і некомпетентністю Запах поту, який виділяється у жінки під час стресу, може вплинути на думку оточуючих про неї.

Дослідники довели, що у порівнянні із запахом поту, який виділяється від спеки, “стресовий” піт сприймається чоловіками та іншими жінками, як неприємний, пише The Daily Mail.

Крім того, про таких жінок сторонні думають, що їм бракує впевненості та компетентності, а також те, що вони є ненадійними.

Піт, який виділяється від спеки чи тренувань виробляється одним типом потових залог, а піт від стресу, виділяється іншими залозами, що виділяють рідину, яка погано пахне, коли змішується із бактеріями на шкірі.

Експерт із цього питання Сьюзен Біль-Хулет каже, що дослідники вивчили вплив “стресового поту” на емоційний стан і діяльність мозку, але ніхто раніше не замислювався про соціальне сприйняття. “Вперше ми з’ясували, що запах такого поту впливає на загальне сприйняття впевненості, надійності та компетентності”, - каже вона.

В ході досліджень, коли групі чоловіків давали нюхати жіночий піт після фізичних навантажень і стресу, а також із застосуванням дезодоранту, з’ясувалося, що запах поту, який з’явився після застосування дезодоранту, характеризував “впевнених у собі, надійних і компетентних” жінок.

А от “стресовий” запах поту викликав абсолютно протилежні відчуття: учасниць експерименту “напруженими” напруженими.