Вівторок, 20 березня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Не депресуйте і, можливо, до вас не прийде Паркінсон

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-10-04 10:30:34

Не депресуйте і, можливо, до вас не прийде Паркінсон Люди, які страждають на депресію, у три рази частіше хворіють на хворобу Паркінсона, виявили вчені з Тайваню.

Під час дослідження вчені проаналізували історії хвороби більше 4,6 тисячі людей із діагнозом “депресія”, а також анамнез 18,5 тисячі осіб без депресії за період понад 10 років.

Крім того, дослідники оцінили довгострокові ризики депресії, виключивши тих пацієнтів, у яких хвороба Паркінсона розвинулася протягом двох-п’яти років після початку депресії.

За період спостережень хвороба Паркінсона була діагностована у 66 людей із депресією (1,42%) та у 97 без депресії (0,52%). Тобто пацієнти з депресивними станами захворювали у 3,24 разу частіше.

За словами вчених, вони ще повинні з’ясувати, чи не є депресія власне раннім симптомом хвороби Паркінсона, а не незалежним чинником для розвитку цього захворювання.

Зазначимо, що минулого року вчені з Великобританії запропонували діагностувати хворобу Паркінсона за допомогою аналізу голосу пацієнтів. Вчені визначили 132 характеристики вимовлення тривалих голосних звуків, які зустрічаються при дисфонії.