Вівторок, 19 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Перетнути державний кордон зеленим коридором можна без митної декларації

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-08-09 15:30:47

Перетнути державний кордон зеленим коридором можна без митної декларації Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до статті 366 Митного кодексу України діє двоканальна система перетину митного кордону України. Режим перетину митного пункту - “зелений коридор” або “червоний коридор”  для проходження митного контролю, громадянин обирає самостійно.

Отож, “зеленим коридором” без письмового декларування та без оподаткування митними платежами кожен має право перевозити  через митний кордон України у ручній поклажі або супроводжуваному багажі, насамперед, особисті речі:

- індивідуальні та особисті речі, зі слідами використання: засоби гігієни, косметичні засоби, одяг, білизну, взуття прикраси; письмове та канцелярське приладдя; медичні препарати призначені для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за її станом;

- у кількості 1 одиниці (переносні): фотоапарат, кіно - , відеокамера, проектор, бінокль, звуковідтворювальний пристрій (магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків тощо), радіоприймач, телевізор, друкарська машинка, інвалідна коляска,  дитяча коляска, спортивне спорядження;

- у кількості до 2-х одиниць: мобільні телефони, пейджери, переносні музичні інструменти, переносні персональні комп’ютери, калькулятори, електронні книжки, годинники;

- у кількості до 3-х одиниць: флеш-картки;

- 0,5 л туалетної води та/або 0,1 л парфумів.

Окрім цього переліку особистих речей можна перевозити товари, призначені для відчуження (дарування), але їх вартість не повинна перевищувати 1000 євро. Якщо громадянин вирішив взяти  у закордонну подорож валюту, то варто знати, що  “зеленим коридором” можна перевезти суму іноземної валюти, яка не перевищує 10000 євро ( в еквіваленті) на одну особу. Обмеження щодо перевезення існують і для алкогольних напоїв. Без декларування кожна особа може перевезти горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші)- 1 л; вина - 2л; пива - 5л. Також громадянин, котрий обрав “зелений коридор” проходження митних  процедур  може мати в поклажі  не більше  200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну(або 250 г цих виробів).

Продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро можуть бути:

- в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі)-1 упаковка або загальною масою не більше, ніж 2 кг кожного найменування;

- без упаковки - до 2 кг кожного найменування;

- неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання - 1шт кожного найменування.

Переміщуючи лікарські засоби варто врахувати, що їх кількість для “зеленого коридору” обмежено 5 упаковками кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні та психотропні речовини) або транспортовані ліки  не повинні перевищувати зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря або/та закладу охорони здоров’я.

Норми переміщення товарів, готівки, тютюну, продуктів харчування та алкогольних напоїв “зеленим коридором” діють один раз на 24 години.

Обравши напрямок руху ”червоний коридор”, громадянин  повинен пред’явити товари, що перевищують допустиму норму. Їх митне оформлення здійснюється в повному обсязі на загальних підставах із заповненням митної декларації.

Громадянин, який помилково обрав “червоний коридор”,може пройти оформлення  відповідно до критеріїв “зеленого коридору” посадовою особою митниці, до якої він звернувся, за умови, що переміщувані предмети відповідають критеріям цього коридору.

Джерело: Прес-служба ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області