Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Тижневе перебування на природі допомагає налагодити біологічний годинник людини

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-08-02 15:30:33

Тижневе перебування на природі допомагає налагодити біологічний годинник людини Про це заявили вчені з Університету Колорадо в Боулдері (США) за результатами дослідження, які цитує Likar.info.

Багато людей відчувають денну сонливість, навіть якщо вночі добре спали. Вчені пояснюють, що сучасні умови життя (перебування в штучному освітленні) порушують природний процес вироблення гормону мелатоніну, який відповідає за підготовку до сну. У результаті відбувається збій в біологічних ритмах.

Під час експерименту групу здорових добровольців забезпечили датчиками для відстеження кількості та вигляду освітлення, в якому знаходиться людина. Протягом першого тижня учасники жили звичайним життям сучасної людини, а протягом другої їх відправили на природу в наметовий табір, де не було штучних джерел світла та електронних пристроїв. Рівень мелатоніну визначали за аналізом слини після кожного етапу експерименту.

Виявилося, що перебування на природі повернуло ритм мелатоніну у природні рамки: рівень гормону підвищувався за 2 години до заходу сонця і падав перед світанком, незалежно від того, чи вважала себе людина “совою” або ”жайворонком”.