Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

У літню спеку слід тікати від перетягів, - поради лікаря

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-07-31 12:30:36

У літню спеку слід тікати від перетягів, - поради лікаря Щоб уберегтися від можливої шкоди від перетягів у транспорті та приміщеннях, потрібно регулярно і поступово загартовуватися, вдягатися відповідно, носити одяг з натуральних тканин, щоб не було парникового ефекту.

Про це 30 липня у коментарі IA ZIK повідомила лікар-невропатолог вищої категорії Оксана Гурська.

Загалом, за словами Гурської, потрібно намагатися уникати протягів у приміщеннях та в транспорті, не лінуватися пройтися одну-дві зупинки пішки.

Найчастіше від перетягів страждають люди, в яких підвищене потовиділення, а також ті, хто хворіє на остеохондроз. Протяг може спровокувати ураження нервової системи, такі хвороби, як неврити, невропатії, невралгії, а також радикулоневрити, запалення лицьового нерва, коли перекошується обличчя.

Якщо виникли симптоми, не потрібно затягувати, займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів”, - повідомила Гурська.

Вона зазначила, що особливо обережно потрібно ставитися до перетягів уночі, коли людина спить, а вікна відчинені, працює неврегульований кондиціонер.

Тривалий подув повітря під певним кутом може спричинити запалення чи подразнення нерва, рефлекторний синдром, коли защемляє м’язи шиї. Від перетягу уражаються нерви, м’язи, навіть цілі сплетення, сукупність нервів.

Чим менше уражені нерви, тим воно легше лікується, швидше минає. Більш масивні ураження треба лікувати, звертатися до лікаря. Також потрібно слідкувати, чи немає ніяких висипань від перетягу, слідкувати за гігієною”, - додала невропатолог.