Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вчені: Окситоцин посилює погані спогади, страхи і тривогу

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-07-25 11:30:40

Вчені: Окситоцин посилює погані спогади, страхи і тривогу Учені з‘ясували, “гормон любові” окситоцин, завдяки якому ми відчуваємо романтичну прив‘язаність до партнера, заразом посилює наші страхи і тривоги.

Саме він відповідає за те, що ми довго не можемо забути якусь болісну подію, про це, з посиланням на Northwestern Medicine, повідомляє The Daily Mail.

Окситоцин посилює соціальну пам‘ять та, коли ми переживаємо якусь травматичну подію, він активує частину мозку, що робить спогад інтенсивнішим, дійшли висновку вчені.

Таким чином той самий гормон, завдяки якому ми відчуваємо щастя любові, стоїть і за болісними спогадами, які не меркнуть у нашій пам‘яті роками. Окситоцин також посилює нашу схильність до страхів та тривоги в стресових ситуаціях або навіть у їх очікуванні.

Зрозумівши дуальну роль окситоцину в запуску та зменшенні тривоги, залежно від соціального контексту, ми зможемо оптимізувати лікування окситоцином, яке поліпшуватиме самовідчуття замість того, щоби вмикати негативні реакції”, - зазначає авторка дослідження Єлена Радулович.