Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Грудне вигодовування підвищує IQ дітей

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-06-12 09:30:02

Грудне вигодовування підвищує IQ дітей Співробітники університету Брауна (США) встановили, що грудне вигодовування чинить позитивну дію на розвиток мозку дитини, пише The Times of India.

Учені залучили до дослідження більше 100 дітей у віці від десяти місяців до чотирьох років. Їх розділили на три групи: перша отримувала грудне молоко, друга - дитяче харчування у поєднанні з грудним молоком, а третя - лише дитяче харчування. Вони спостерігали за розвитком їх головного мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Виявилось, що до двох років у дітей, яких годували грудним молоком мінімум три місяці, відзначався швидкий розвиток ключових ділянок мозку, пов’язаних з мовними навиками, емоційними та когнітивними функціями. А ось у тих, хто отримував дитяче харчування, не спостерігалося подібних змін.

За словами авторів, діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні (особливо більше року), швидше починали говорити, у них краще розвивалася дрібна моторика. За словами керівника дослідження Шона Деоні, ця робота є першою, що встановила зв’язок між грудним вигодовування і розвитком дитячого мозку.

Дослідження вчених опубліковане в журналі NeuroImage.