Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

За рік Україна опустилася на 40 пунктів у рейтингу миролюбності

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-06-11 12:30:22

За рік Україна опустилася на 40 пунктів у рейтингу миролюбності Україна зайняла 111-е місце з 162 країн у Глобальному індексі миролюбності (ГІМ) за 2013 рік, оприлюдненому Інститутом економіки та миру, опустившись за рік на цілих 40 позицій (у 2012 вона займала 71 місце з 158 країн).

Як говориться в прес-релізі інституту, Євразія і Росія залишаються серед найменш миролюбних регіонів світу, поступаючись тільки Південній Азії, Середньому Сходу і Північній Африці.

За минулий рік позиції України, Таджикистану (118 позиція) та Росії (155) істотно погіршилися”, - підкреслили укладачі рейтингу.

Зазначимо, що в індексі миролюбності Україна обійшла навіть Білорусь (96 місце), Китай (101 місце), Казахстан (78 місце) і Туркменістан (103 місце). Незначно (на один пункт нижче) розташувалися Сполучені Штати - 100-е місце.

Індекс складений на основі 23 якісних і кількісних показників, об’єднаних у три основні групи (чим менше балів, тим більш мирно оцінюється країна за даним критерієм).

- Наявність і масштаб конфліктів - внутрішніх і міжнародних (Україна отримала 2,5 бали з 5)

- Рівень стабільності і безпеки всередині держави (3 бали з 5).

- Рівень мілітаризації (2,3 бали з 5).

Найбільш миролюбною країною світу знов визнано Ісландія. У цілому ж, за даними Гим, за останні шість років було зафіксовано 5-процентне зниження Глобального індексу миролюбності. Самим миролюбним регіоном залишається Європа - тут знаходяться 13 держав з першої двадцятки. У трійці лідерів, після Ісландії, йде Данія, на третьому місці - Нова Зеландія.

У той же час, розорений війною Афганістан повернувся на останні позиції рейтингу. Крім того, в Сирії зафіксовано найбільше зниження індексу миролюбності за всю історію ГІМ.