Понеділок, 23 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Науковці створили контактні лінзи з радіо та фотоапаратом

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-06-06 11:30:52

Науковці створили контактні лінзи з радіо та фотоапаратом Південнокорейські дослідники створили оснащені світлодіодами м’які контактні лінзи, які дають надію, що гнучкі прозорі матеріали, здатні робити фотографії або сканувати документи, стали на один крок ближче до реальності.

Науковці з Національного інституту науки і технології міста Ульсан (Південна Корея) скомбінували графен зі срібними нанопровідниками, щоб сформувати тонкий прозорий електрод, здатний подолати технологічні слабкості кожного окремого матеріалу, пише gearmix.ru.

Ці електроди мають широкі потенційні можливості - зокрема можливість робити фотографії за допомогою контактних лінз. “Ми вважаємо, що гібридизація між двовимірними і одновимірними наноматеріалами є вельми перспективним вектором у бік гнучкої переносної електроніки та імплантів-біосенсорів”, - каже професор Школи нанобіотехнології Ульсана Янг-Унг Парк.

Оптичні хай-тек пристрої на кшталт Google Glass і контактних лінз вдосконаленої реальності не є чимось новим, але південнокорейські науковці першими зуміли створити прозорий і гнучкий матеріал, який може бути використаний для створення м’яких лінз.

У січні минулого року вони продемонстрували прототип жорстких контактних лінз, здатних приймати радіосигнали і передавати їх у мозок через оптичні нерви.

Прозорі електроди найчастіше зустрічаються в тачскрін-комп’ютерах, пласких телевізорах і випромінювальних пристроях. Проте матеріал, з якого їх створюють - оксид індію - крихкий і вельми дорогий, адже є досить рідкісним.

Слід сказати, що графен і срібні нанопровідники також обмежені у своїх можливостях. Проте їхній гібрид має високі електричні та оптичні показники в поєднанні з механічною гнучкістю, що дає змогу розтягувати цей матеріал для створення гнучкої електроніки.

Щоб продемонструвати його можливості, дослідники з Ульсана створили м’які контактні лінзи зі світлодіодами. Кролик, на якому їх тестували, проносив їх п’ять годин поспіль, не виявляючи жодних ознак подразнення очей або інших проблем, пов’язаних із самопочуттям.