Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Що може захистити дитину від ожиріння? - Шлюб тата і мами

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-05-24 11:30:03

Що може захистити дитину від ожиріння? - Шлюб тата і мами Американські науковці з’ясували: діти, чиї батьки живуть у законному шлюбі, мають удвічі менше шансів зустрітися з проблемою ожиріння.

Для них ця вірогідність становить 17%, тоді як для хлопчиків та дівчаток, народжених у цивільному шлюбі - 31%.

Ожиріння загрожує 23% дітей, яких виховує сама мама, і 15% - тим, хто живе лише з татом, пише The Daily Mail.

Зі слів соціолога з Університету Райса Рейчел Кімбро, попередні дослідження показали, що самотні татусі зазваний мають більше соціально-економічних ресурсів, аніж самотні матері.

Оскільки соціально-економічний статус є важливим прогностичним фактором здоров’я, це пояснює, чому діти в домогосподарствах самотнього батька можуть бути менш схильні до ожиріння”, - говорить науковець.

Як з’ясували вчені, 23% дітей, які живуть разом із мачухою чи вітчимом, мають зайву вагу.

Працюючи з даними щодо понад 10 тисяч дітей, дослідники брали до уваги й інші фактори, пов’язані з дитячим ожирінням - як то раціон, фізичну активність та соціально-економічний статус родини.

Дитяче ожиріння - це важливе питання громадського здоров’я в нашій країні, враховуючи те, що близько третини американських дітей до 17 років мають зайву вагу або страждають на ожиріння”, - каже Кімбро.

Із причин, які ми не можемо повною мірою прорахувати, здається, що у людях, які одружуються і заводять дитину, є щось кардинально відмінне від інших груп, і ці фактори теж пов’язані з дитячою вагою”, - зазначає вона.

Учені сподіваються, що одержані ними результати заохотять і інших науковців до вивчення теми зв’язки між типами родини та ожирінням у дітей.