Середа, 20 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Одна краплина крові може визначити вік людини

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-05-21 11:30:27

Одна краплина крові може визначити вік людини Голландські дослідники говорять про розробку нового методу встановлення віку особи за допомогою лише однієї краплини крові.

Новий тест передбачається використовувати для розслідування злочинів. Учені з Університетського медичного центру в Роттердамі говорять, що нова слідча техніка допоможе поліції та слідчим встановити вік загиблих, а також потенційних злочинців.

Нова техніка покладається на аналіз вмісту в крові так званих Т-клітин або клітин імунної системи людини. Ці ж клітини відповідають за боротьбу організму людей з різними бактеріями і вірусами, що потрапляють ззовні.

За словами вчених, коли Т-клітини виробляються, вони модифікують власний ДНК, щоб успішніше боротися із зовнішніми чинниками і патогенами. У процесі модифікації деякі частини ДНК залишаються непотрібними для Т-клітин, причому вони продовжують існувати, але фактично не використовуються.

Саме за кількості таких “непотрібних” ланцюжків ДНК можна порівняно точно встановити вік людини. Створені зараз технології дозволяють встановити вік особи з максимальним відхиленням в 9 років, проте велика частина відхилень не перевищує 3-4 років. “Ми знайшли спосіб використання цього “непотрібного” продукту для визначення реального віку особи за мінімальною кількістю крові”, - говорить мікробіолог Манфред Кайсер.

За його словами, був знайдений точний механізм залежності між кількістю фрагментів ДНК у клітинах і віком. За допомогою цієї розробки поліцейські відомства можуть істотно скоротити цикл розслідувань злочинів.