Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Без прокуратури селищна рада не бачила сміття

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-30 10:30:24

Без прокуратури селищна рада не бачила сміття Шість стихійних сміттєзвалищ виявила Івано-Франківська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері на території с. Чернелиця, яке межує з Дністровським регіональним ландшафтним парком.

Зі скаргою на величезні купи сміття та бездіяльність місцевої влади звернулись до прокуратури мешканці селища.

За цим зверненням прокуратура одразу ж розпочала перевірку, до якої залучили фахівців обласної СЕС та Державної екологічної інспекції і з’ясувала, що населений пункт буквально потопає в смітті.

Відходи з селища взагалі не вивозиться. Побутове сміття, будівельні відходи, стара техніка, рештки автомобілів - все це скидають біля людських помешкань та за кілька десятків метрів від Дністровського регіонального ландшафтного парку. Сміття накопичилось на узбіччях, на березі Дністра, за селищною радою - загалом 1 га землі”, - розповідає міжрайпрокурор Ірина Кривонос.

При цьому сільський голова, який зобов’язаний організувати вивіз твердих побутових відходів, залишається бездіяльним. На неодноразові звернення та скарги мешканців села посадовець не реагує.

Як засвідчила прокурорська перевірка, при селищній раді не створено постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами та не відведено місця для зберігання та захоронення відходів. Для ліквідації вже існуючих стихійних звалищ жодні заходи не вживаються.

На даний час перевірка триває.

Після того, як фахівцями будуть нараховані збитки, завдані навколишньому середовищу, винних посадових осіб буде притягнуто до відповідальності і зобов’язано прибрати сміття та очистити територію”, - сказала міжрайпрокурор Ірина Кривонос.

Джерело: Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області