Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Чи матиме Прикарпаття власний медичний гелікоптер?

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-30 11:30:14

Нині це з’ясовують обласні чиновники та медики. Попри те, що на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні споруджено вертолітний майданчик, власного санітарного гвинтокрила область немає досі. Причин кілька. Основна - брак коштів на його придбання. Адже вартість повітряних “швидких” сягає до 5 мільйонів доларів. Окрім цього, зазначають прикарпатські “ескулапи”, столичні чиновники досі вирішують - чи готова Україна до використання медичної авіації.

Пілотний проект із надання екстреної меддопомоги з використанням гелікоптерів на Івано-Франківщині реалізують упродовж кількох років. Область орендувала повітряні “швидкі” у Служби авіапорятунку “Українські ангели”, яка базується в Чернігівській області. Однак, використання їхніх вертольотів для Прикарпаття не з дешевих. Адже одна льотна година коштує 8 тисяч гривень.

Медичний вертоліт - вкрай потрібен Прикарпаттю для оперативного та якісного надання швидкої допомоги хворим, кажуть медики. Адже він може дістатися будь-якої точки Івано-Франківщини приблизно за 20 хвилин. В цьому питанні обласна влада не приховує заздрості до сусідів - Львівської області. Адже цього року митниця передала тамтешнім лікарям конфіскований санітарний гвинтокрил у комплекті з експлуатаційно-технічним майном.