Четвер, 26 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Держава виділила жителям Прикарпаття 53 950 грн для безоплатної державної реєстрації землі

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-26 09:30:35

Держава виділила жителям Прикарпаття 53 950 грн для безоплатної державної реєстрації землі З моменту вступу в силу Закони України “Про Державний земельний кадастр”, “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та інших законодавчих ініціатив уряду в сфері земельних відносин, процедура державної реєстрації прав власності на земельні наділи істотно змінена. А саме, черги в органах земельних ресурсів практично ліквідовані завдяки ефективному функціонуванню Національної кадастрової системи, яка зробила дану процедуру на 95% електронною.

Наразі послуга державної реєстрації прав власності на земельні ділянки коштує 65 гривень, але така сума нерідко є обтяжливою для малозабезпечених верств населення нашої держави. Тому за ініціативи Держземагентства та в рамках програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” з Держбюджету виділено кошти для сплати послуги державної реєстрації прав власності на земельні ділянки замість людей.

Зокрема, на Івано-Франківську область виділено 53 950 гривень, якими буде сплачуватись дана послуга.

В свою чергу начальник Головного управління Держземагентства в області Володимир Боднарчук та керівництво Івано-Франківської облдержадміністрації рекомендують першочергово спрямувати дані кошти ветеранам війни та інвалідам І та ІІ групи, оскільки саме ці категорії населення перебувають у найбільш скрутній соціально-економічній ситуації.

Важливо!

1. Державна реєстрація земельних ділянок проводять територіальні органи Держземагентства в районах та містах області відповідно до місця знаходження земельного наділу.

2. Кошти будуть сплачуватись для державної реєстрації земельних ділянок, на які до 2004 року видано державний акт на право приватної власності на землю.

Джерело: Головне управління Держземагенства в Івано-Франківській області