Понеділок, 23 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вагітна загинула у лікарні на Прикарпатті

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-23 11:30:37

Вагітна загинула у лікарні на Прикарпатті Медичний скандал сколихнув Прикарпаття. 27-річна жінка померла просто під час операції. Третя вагітність виявилася патологічною - плід завмер на 18-му тижні розвитку. І жінку поклали до лікарні для чищення. Родичі вважають, що у трагедії винні медики. Ті ж запевняють - робили все, що могли.

Удівець розповідає - то була їхня третя вагітність. Дружина на самопочуття не скаржилася, планові обстеження в лікаря не виявили жодної патології. Два попередні рази жінки народила без ускладнень. І тут - його кохана помирає на операційному столі.

Олександр Гезей, чоловік померлої:

- Вони сказали спочатку, що тромб увірвався, потім друга версія була - що серце відказало. Від наркозу. Зараз просто вони не можуть це сказати. Це ЧП дуже велике. Це помилка лікарів. Це по-любому.

Втім, медики твердять - не анестезія вбила пацієнтку. За попередніми результатами експертизи, жінка померла від потрапляння навколоплідних вод у легені і кров.

Ігор Вакалюк, головний лікар Івано-Франківського обласного перинатального центру:

- Діагноз - це емболія навколоплідними водами, і без сумніву, легенево-серцевий такий шок. Зупинка. Гостра зупинка дихання. Це попердній діагноз. Реанімація тривала більше півтора години, реанімувати не вдалося.

Як таке могло статися - тепер з’ясовуватиме слідство. Прокуратура вже розпочала кримінальне провадження.

Людмила Гласова, речник прокуратури Івано-Франківської області:

- Це неналежне виконання медичними працівниакми своїх посадових обов’язків. Призначена судово-медична експертиза, яка буде тривати місяць. Вона буде робитися на основі зразків органів, відібраних у померлої жінки. І за її результатами буде відома і причина смерті, і час настання смерті.

Службову перевірку розпочали й медики. Тих, хто мав стосунок до хірургічного втручання, тимчасово від операцій усунули.