П'ятниця, 20 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Вчені: Чоловіки просто не здатні розпізнавати жіночі емоції

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-19 16:45:37

Вчені: Чоловіки просто не здатні розпізнавати жіночі емоції Німецькі вчені провели дослідження, яке підтвердило, що чоловіки не здатні розпізнавати жіночі емоції так добре, як чоловічі, на нейрофізіологічному рівні.

Як показало дослідження, труднощі чоловіків з вгадування жіночих сигналів викликані не одним тільки голим егоїзмом, а мають куди більш глибоке коріння. Наприклад, чоловічий мозок просто не здатний розпізнавати жіночі емоції так добре, як чоловічі, пише The Daily Mail.

До таких висновків дійшли німецькі вчені з Університетської Лікарні LWL в місті Бохум. Вони провели наступний тест: 22 молодим чоловікам показали 36 зображень, на яких були присутні тільки очі - половина чоловічих, половина жіночих. При цьому добровольців не знали, де чиї очі.

Потім їм запропонували вибрати для кожної пари очей одне з найбільш відповідних для їхнього виразу слів, що описують які-небудь емоції, наприклад, “недовіру” або “жах”. Як виявилося, добровольці удвічі краще визначали емоції, які висловлювали очі інших чоловіків. При цьому емоції, виражені жіночими очима, часто ставили їх у глухий кут.

Сканування мозку показало, що причиною тому - робота області мозку, відомої як мигдалина. Це так званий мозковий емоційний центр, що відповідає за здатність співвідносити почуття іншої людини з власними переживаннями в минулому і на основі цього визначати чужий психічний стан. При погляді на чоловічі очі в учасників експерименту мигдалина активізувалася, а при вигляді жіночих - ні.