Субота, 23 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Астрофізик Стівен Хокінг закликав людство рятуватися з Землі

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-12 13:30:40

Астрофізик Стівен Хокінг закликав людство рятуватися з Землі Відомий учений знов озвучив думку про пошук нового, позаземного дому для людства.

Людству не вижити і тисячі років, якщо воно не знайде собі нового місця проживання - за межами “нашої тендітної планети”. Так вважає знаменитий британський астрофізик Стівен Хокінг, який увійшов у десятку геніїв сучасності. 71-річний вчений закликав заради порятунку людської раси активніше освоювати космос.

Свою думку він висловив, виступаючи з лекцією в одному з медичних центрів Лос-анджелеса, передає CBS. “Варто тільки зрозуміти, як функціонує Всесвіт, і його можна буде контролювати”, - заявив він. І дав поради: “Дивіться на зірки, а не під ноги. Будьте допитливими”, “Яким би складним не було життя, завжди можна знайти справу, в якій будеш успішним”.

Хокінг не вперше озвучив думку про пошук нового, позаземного дому для людства, відзначає CNET. Подібну ідею він висловлював в 2006 році, а в 2011-му сказав: “Наш єдиний шанс довгострокового виживання - не залишатися на планеті Земля, а розійтися у космосі”.

При цьому Хокінг вірить, що у багатьох частинах Всесвіту існує біологічне життя, але застерігає від контактів з ним. “Деякі форми, що володіють свідомістю, можуть представляти величезну небезпеку для нас. Я не виключаю, що наша планета може бути скорена і розграбована інопланетянами”, - заявив він в одній зі своїх популярних телепередач у 2010 році.

В якості аргументу вчений запропонував поглянути на досвід самого людства. “Якщо інопланетяни колись відвідають нас, я думаю, результат буде багато в чому таким же, як і результат експедиції Колумба для корінних жителів Америки - її освоєння закінчилося для них не дуже сприятливо”, - сказав британець.

У лос-анджелеському медцентрі Стівену Хокінгу влаштували екскурсію по лабораторії стовбурових клітин, де намагаються знайти спосіб уповільнити розвиток невиліковної хвороби - побічного аміотрофічного склерозу. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи у США називається хворобою Лу Геріга. Її знайшли у Хокінга 50 років тому, коли той ще вчився у Кембріджі.

Глава медцентру зізнався, що не може пояснити довгожительства Хокінга, адже більшість людей з таким діагнозом рідко проживають більше десятка років. У людини все більше ускладнюється дихання, а м’язи слабшають до повного знерухомлення. За словами директора, йому зустрічалися пацієнти-“довгожителі”. “Але 50 років - це не властиво, якщо не сказати більше”, - додав він.

Сам Хокінг розповідає, що страшний діагноз, поставлений йому 21 рік, кинув його у глибоку депресію. Він націлювалася на докторську ступінь, а дізнавшись про хворобу, вирішив, що це вже безглуздо. У результаті він все ж продовжив навчання і, як показали роки, не дарма. Хокінг набув неймовірної популярності і за межами вчених - у широкої публіки, яку захопив езотеричною фізикою. Книги вченого в цій області стали бестселерами - вони розходяться мільйонами копій по всьому світу.

Зараз Стівен Хокінг, прикутий до інвалідного крісла, цілодобово потребує сторонньої допомоги. Єдиний рух, що він здатний робити самостійно - це смикати щокою. Спілкування відбувається через вбудований у крісло-каталка комп’ютер, передає думки господаря монотонним голосом робота.

Але незважаючи на таке положення, Хокінг залишається у всіх сенсах активним. Так, в 2007 році вчений побував в умовах невагомості, як на космічних кораблях. У 2009 році президент США Барак Обама нагородив британця однією з вищих нагород країни для цивільних осіб - Президентською Медаллю Свободи.