Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Індекс споживчих цін у березні 2013 року

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-11 16:45:22

Індекс споживчих цін у березні 2013 року Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За даними Державної служби статистики, індекс споживчих цін (ІСЦ) у березні п.р. в Україні склав 100,0%, в області – 99,9%. З початку року споживчі ціни як в Україні загалом, так і в області зокрема, зросли на 0,1%.

Серед регіонів у березні п.р. зниження споживчих цін (на 0,2–0,1%) зафіксовано у м.Севастополі, Дніпропетровській, Луганській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Одеській, Хмельницькій областях. У АР Крим, Волинській, Житомирській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Чернівецькій областях та м.Києві індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,1–0,2% зафіксовано в Донецькій, Черкаській та Тернопільській областях.

В області у березні п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,2%. Найбільше (на 5,2–2,0%) подешевшали яйця, цукор і гречка. На 0,6–0,2% знизилися ціни на рибу і продукти з риби, м’ясо і м’ясопродукти, овочі, сало, безалкогольні напої. Водночас, на 1,5–0,1% подорожчали борошно, фрукти, макаронні вироби, сири, хліб, рис, молоко.

Зростання цін на алкогольні напої і тютюнові вироби на 1,9% зумовлено подорожчанням як тютюнових виробів на 2,5%, так і алкогольних напоїв на 1,5%.

Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива знизилися на 1,5% за рахунок зниження плати за гарячу воду та опалення (відповідно до фактичних витрат) на 10,7%.

Ціни на транспорт у цілому збільшилися на 0,4% в основному за рахунок підвищення вартості перевезень пасажирським залізничним транспортом на 3,9%, палива та мастил – на 0,6%.

Підвищення цін у сфері охорони здоров’я на 0,5% насамперед зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 0,7%.

Разом з тим, знизились на 3,1–0,4% ціни на туристичні послуги, телефонне й телефаксове обладнання, побутову техніку, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації. Водночас, на 1,4% зросли ціни на різні товари та послуги.

Джерело: Головне управління статистики в Івано-Франківській області