Вівторок, 19 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Куріння у підлітковому віці загрожує хворобами нирок

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-11 17:45:54

Куріння у підлітковому віці загрожує хворобами нирок Куріння негативно впливає на здоров’ї нирок у підлітків, стверджують дослідники з Університету Джонса Хопкінса (США).

Учені обстежували 7,5 тис. добровольців у віці від 12 до 17 років. Виявилось, що підлітки, які палили мінімум раз на день за останній місяць або що мали сироваткову концентрацію котиніна у легенях більше 10 нанограм на мілілітр, потрапляли в групу активних курців. До групи пасивних курців заносилися підлітки, що жили щонайменше з одним курцем, коли концентрація перевищувала або дорівнювала 0,05 нг/мл.

Експерти з’ясували, що куріння було пов’язане зі зниженням швидкості клубочкової фільтрації (цей показник відповідає за якість роботи видільної функції нирок). Крім того, був виявлений зв’язок між сироватковою концентрацією котиніна (показник дії тютюну) і співвідношенням альбуміну до креатиніну (маркер хронічного захворювання нирок).

Учені настійно рекомендують підліткам не піддаватися віянням моди і не починати палити навіть у малих кількостях, щоб уберегти себе в майбутньому від захворювань нирок та інших недуг, викликаних впливом нікотину.