Вівторок, 19 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Фонд гарантування закликає банки терміново виправити застарілу інформацію

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-08 17:30:50

Фонд гарантування закликає банки терміново виправити застарілу інформацію Фонд гарантування вкладів фізосіб нагадав банкам - учасникам Фонду, що ті зобов’язані розміщувати в усіх приміщеннях банку, де вкладникам надаються банківські послуги, а також на власній сторінці в мережі Інтернет таку інформацію про систему гарантування вкладів фізосіб:

- копію свідоцтва учасника Фонду;

- реквізити Фонду (місцезнаходження, номер телефону “гарячої лінії”, адресу офіційної сторінки Фонду в мережі Інтернет);

- коротку довідку про систему гарантування вкладів фізичних осіб;

- розмір гарантованої суми відшкодування за вкладами, включаючи відсотки;

- Закон України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” (далі - Закон).

Водночас Фонд надав додаткові роз’яснення щодо змісту зазначеної вище інформації, яка повинна бути розміщена на сайтах банків. Так, зокрема, йдеться про те, що:

*з 22 вересня 2012 року набрав чинності Закон, згідно з яким банки в обов’язковому порядку є учасниками Фонду, що підтверджується Свідоцтвом учасника Фонду. На виконання ст. 17 Закону у зв’язку з набранням ним чинності банкам було надіслано повідомлення про видачу свідоцтв нового зразка (лист Фонду від 26.09.2012 р. № 03-8793/12) та проведено їх заміну з вилученням попередніх. У випадку заміни свідоцтва попереднє свідоцтво є недійсним, тому розміщення свідоцтва старого зразка є поданням недостовірної інформації вкладникам про участь банку у Фонді;

*розмір гарантованої суми відшкодування змінено рішенням адміністративної ради Фонду від 21.08.2012 р. за № 27, що набрало чинності 17.09.2012 р., про що банки були додатково повідомлені листом від 19.09.2012 р. № 07-8454/12. Розміщення інформації про суму гарантування, яка не відповідає дійсній сумі, включаючи відсотки, є поданням вкладникам недостовірної інформації про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

Водночас Фонд звернувся з проханням до банків привести у відповідність до вимог чинного законодавства інформацію щодо інформування вкладників про систему гарантування фізичних осіб, розміщену на власних сторінках у мережі Інтернет, до 15 квітня 2013 року.

Лист ФГВФО від 02.04.2013 р. № 20-2414/13

За матеріалами сайтів газети “Про приватних підприємців та єдиний податок” (http://spd-info.com.ua/news/view/1328 ) та бухгалтерського сервісу “Інтерактивна бухгалтерія” (www.interbuh.com.ua)