Неділя, 17 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Закривати номерні знаки протизаконно

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-08 10:30:33

Закривати номерні знаки протизаконно До чого тільки не вдаються наші талановиті українці, щоб приховати своє приватне життя. Але цього разу мова йде про серйозне. Камери відеонагляду за дорожнім рухом не розпізнають цифри номерних знаків на автомобілях, водії яких вирішили закрити їх рамками з металевими сітками. Це створює серйозні перешкоди правоохоронцям під час розшуку автомобілів, причетних до скоєння злочинів, як дорожньо-транспортних пригод так і крадіжок, грабежів, розбійних нападів і навіть убивств.

Виявляється, сітка створює бар’єр для мікрохвиль і унеможливлює розпізнання цифр, роблячи їх розмитими. У зв’язку з цим Державтоінспекція провела рейдові відпрацювання, залучивши до цієї роботи представників обласних каналів телебачення.

Спостерігаючи за дорожнім рухом, довго автомобілів із “замаскованими” номерними знаками чекати не довелося. Приблизно кожних п’ятнадцять хвилин такі автівки потрапляли в поле зору автоінспектора, який здалеку своїм професійним оком зумів розрізнити звичайні номерні знаки від прикритих сіткою.

На запитання інспектора, чи відомо їм про незаконність встановлення таких решіток, водії заперечливо хитали головою, але той факт, що за це передбачена адміністративна відповідальність їх не дивував. Виходить таки знають водії і свідомо порушують. Можливо на камеру не кожен відважувався відверто зізнатися, але визнав, що такі автомобілі викликають підозру з боку правоохоронців. Оскільки для чого законослухняним громадянам приховувати номерні знаки?

Щоправда, були й такі що виправдовувалися жартома, мовляв, скрізь зараз встановлені відеокамери: біля готелів, ресторанів - ніякого приватного життя, а багато хто з водіїв на наших очах, без застосовування інструментів виривали ці сітки. Будемо сподіватися, що такі профілактичні відпрацювання дадуть свої результати і завбачливі водії дослухаються до наших порад і застережень і позбудуться таких сіток заздалегідь, щоб не довелося платити штраф.

Додамо, що така самодіяльність водіїв суперечить вимогам п.30.2 Правил дорожнього руху, де вказано що “забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими”, в інакшому разі згідно ст.121 ч.6 КУпАП передбачена відповідальність - штраф у розмірі від 170 до 255 гривень. За повторність такого порушення згідно ст.121 ч.7 рішення в справі про адміністративне правопорушення приймає суд.

Джерело: Служба профілактичної роботи УДАІ УМВС в області