Субота, 21 квітня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Українці назвали чоловічі і жіночі професії

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-08 13:30:56

Українці назвали чоловічі і жіночі професії Лише у 14% жінок і 8 відсотків чоловіків виникало бажання оволодіти професією, яка вважається властивою для представників протилежної статі.

Майже 60% українців підтримують думку, що деякі професії є суто “чоловічим”, а деякі - “жіночими”. Не згодні з цим - 36%, ще 5% - не визначилися. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи ”Рейтинг”.

Респондентам було запропоновано оцінити, кому більше підходить ряд типових професій: чоловікам, жінкам, однаково як одним, так і іншим.

На думку опитаних, такі професії, як “міліціонер”, “політик”, “бізнесмен”, “вчений” притаманні чоловікам більше, ніж жінкам. Зате такі професії, як “продавець” або “секретар” - притаманні жінкам. В той же час, “менеджер”, “журналіст” або “лікар” однаково притаманні як чоловікам, так і жінкам.

Так, 56% жінок і 63% чоловіків погодилися, що професія “міліціонер” властива більше чоловікам. В той же час, 56% жінок і 64% чоловіків погодилися, що професія “секретар” властива більше жінкам, так само 34% жінок і 43% чоловіків погодилися, що “продавець” - більш жіноча професія.

В інших випадках відповіді респондентів не були такими категоричними. 30% чоловіків і 20% жінок погодилися, що “політик” - це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 70% чоловіків і 80% жінок переконані, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

25% чоловіків і 19% жінок погодилися, що “бізнесмен” - це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 70% перших і 80% других переконані, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

21% чоловіків і лише 13% жінок погодилися, що “вчений” - це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 80% жінок і чоловіків погодилися, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

Від 80% до 90% чоловіків і жінок вважають, що такі професії, як “менеджер”, “журналіст” або “лікар” однаково притаманні як чоловікам, так і жінкам.

З 14% опитаних жінок і 8 відсотків чоловіків виникало бажання оволодіти професією, яка вважається властивою представникам протилежної статі. Частіше серед молоді та людей з високим рівнем освіти. Не виникало такого бажання у 80% жінок і майже 90% чоловіків.

Майже кожна десята опитана жінка отримувала відмову у працевлаштуванні через стать. Такі відповіді частіше давали респонденти середнього віку з високим рівнем освіти. Разом з тим 6% чоловіків також отримували відмову у працевлаштуванні через стать.

29% опитаних підтримують заборону на вказівку статі кандидатів в оголошеннях (рекламі) про вакансії, стільки ж (28%) не підтримують. Разом з тим, в основній масі - людям або байдуже (33%) або вони не визначилися з цього приводу (10%).

Найбільш байдужі до цього питання люди старшого віку. Найбільше підтримують заборону на вказівку статі кандидатів в оголошеннях (рекламі) про вакансії люди з високим рівнем освіти. Чоловіки і жінки однаково ставляться до цього питання. Хіба що жінки, які отримували відмову в працевлаштуванні через стать набагато більше підтримують цю норму, ніж інші.

Соціологічна група “Рейтинг” провела опитування 22 - 28 лютого серед 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитуванням (face to face). Похибка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30% - не більше 2%для показників близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень, близьких до 5% - не більше 1%.

За матеріалами: DT.UA