Середа, 23 травня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

48% українців хотіли б народитися в Україні, 9% - у Росії, - дослідження

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-04-03 12:30:53

48% українців хотіли б народитися в Україні, 9% - у Росії, - дослідження Про це ІА ZIK повідомили сьогодні у соціологічній групі “Рейтинг”, яка продовжує спеціальний проект “Народний ТОП”, який складається з серії досліджень визначення найкращих з найкращих.

Особливість методики полягає у тому, що респонденти не отримують жодних списків чи підказок, а висловлюють свою думку виключно за допомогою відкритих питань, називаючи власні варіанти. У квітні соціологи представляють випуск “Країна, де хотілось би народитися”.

Згідно з результатами дослідження майже половина опитаних (48%), якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б Україну. 9% опитаних обрали б Росію, 5% - Німеччину, 4% - США, по 2% - Великобританію, Італію, Швейцарію, Францію, по 1% - Польщу, Канаду, Швецію, Білорусь. Разом з тим, 2% - обрали б СРСР, близько 4% - інші країни.

16% опитаних не змогли відповісти на запитання.

Загалом 15% опитаних, якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б країни Євросоюзу, ще 4% - США. Натомість Росію, Білорусь, Казахстан - близько 10%, ще 2% - обрали б СРСР.

Росію найчастіше обирали на Донбасі (18%), півдні (13%) та сході (13%) країни. Німеччину, США, Італію, Великобританію - на заході і півночі країни. Разом з тим, в центрі країни найчастіше обирали Україну.

Чим молодші респонденти, тим менше серед них тих, хто хотів би народитися в Україні: лише 40% молоді обрали б Україну. Водночас серед старших людей таких у 1,5 рази більше. Кожен десятий молодий українець хотів би народитися у США, трохи менше - в Німеччині та Великобританії. Жінки більш прив’язані до України, ніж чоловіки. Останні частіше обирали Росію, Німеччину та США.

Цікаво, що кожен десятий виборець КПУ хотів би народитися в СРСР. Кожен шостий виборець Партії регіонів та КПУ хотів би народитися в Росії. Натомість кожен шостий виборець УДАРу обрав би Німеччину. Найбільш відданими країні виявились виборці “Батьківщини” та “Свободи” - майже 60% з них, якби мали можливість обрати країну, де народитися, обрали б Україну.