Понеділок, 18 червня, 2018
© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного посилання на Портал Косівщини

Учені пояснили погодні аномалії у світі

Косівщина - Новини Косівщини

Косів - Косівщина інформаційна | Публіцистика та аналіз | 2013-03-27 16:30:49

Учені пояснили погодні аномалії у світі Дослідники розповіли на прес-конференції, що саме потепління в Арктиці призводить до крайніх, “аномальних” погодних явищ, які потім “затримуються” у середніх широтах Північної півкулі. Йдеться про сильні снігопади, зливи, спеку.

За іронією долі зменшення льодів в Арктиці пов’язане як з холодною погодою в середніх широтах взимку, так і з аномально гарячим літом”, - розповів Стівен Ваврус, старший науковий співробітник інституту екологічних досліджень Нельсона при університеті Вісконсіна (США).

За його словами, танення морського льоду в останні десятиліття дозволило арктичним водам поглинати більше тепла та енергії сонця, яка, у свою чергу, нагріває атмосферу над водою. Цей нагрів впливає на атмосферний тиск, а вірніше створює різницю у тиску. Після чого група дуже сильних вітрів, які дмуть із заходу на схід, створюють потужний повітряний потік, який у свою чергу приводить у рух океанські течії.

Це істотно допомагає охолоджувати землю в зимовий час, і ми отримуємо сніг і більш екстремальні холоди”, - відзначив учений.

Арктичний морський лід також називають кондиціонером планети через його вплив на глобальне потепління.

У 2012 році, за даними учених, товщина арктичних льодів досягла найнижчого рівня за час їх відстежування з супутників. І танення льодів відбувається швидше, ніж передбачали будь-які моделі. Тепер, за словами деяких експертів, Арктика може майже повністю звільнитись від льоду влітку 2020 року.

Ми прямо зараз переходимо до нового стану в Арктиці”, - відзначив Девід Тітлі, директор з операцій у Національній океанічній і атмосферній адміністрації США.